چگونه سعی کنیم فردی خسته کننده نباشیم.

 

سه روش : به ماجراجویی بپردازید تا فردی خسته کننده به نظر نرسید.

سعی کنید در مورد دیگران کنجکاو باشید.

سعی کنید در مقابل دیگران با اعتماد به نفس باشید تا بتوانید آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

 

بعضی از مردم سعی دارند از پوسته خود خارج شوند و برای خود و دیگران هیجان انگیزتر باشند. افرادی که خسته کننده نیستند اغلب اجتماعی و ماجراجو هستند. برای اینکه فردی خسته کننده نباشید باید با دیگران اجتماعی برخورد کنید, اعتماد به نفس داشته باشید و فردی ماجراجو باشید. این کار تعاملات شخصی، دنیای اجتماعی و زندگی روزانه شما را تغییر می دهد.

 

روش اول : به ماجراجویی بپردازید تا فردی خسته کننده به نظر نرسید.

 

 1. به مکان های مختلف, افراد و چیز های مختلف علاقه نشان دهید. اگر از پوسته ی خودتان بیرون بیایید می توانید چیز های مختلفی یاد بگیرید. افراد خسته کننده به جز خودشان علاقه ای به افراد اطراف خود ندارند و این باعث می شود کمتر از محیط لذت ببرند.

از محله های جدید و رستوران ها دیدن کنید. هر بار به یک مکان تکراری نروید, با این کار چیز های جدید را در زندگی خود تجربه نخواهید کرد. در مورد افرادی که شبیه به شما نیستند مطالعه کنید. این افراد می توانند افرادی از کشور دیگر, مذهب دیگر, قوم دیگر یا جنس دیگر باشند.

به ژانر های مختلف موزیک گوش دهید. حتی اگر در ابتدا متوجه موزیک هایی که پس زمینه ی متفاوت دارند, نمی شوید سعی کنید به آنها گوش کنید.

یادگیری مهارت

 1. سعی کنید یک مهارت یا سرگرمی جدید یاد بگیرید. این کار شما را به چالش می کشد. یادگیری مهارت های جدید موضوعی است برای صحبت کردن با دیگران و باعث می شود که دیگران فکر کنند شما فردی سرگرم کننده هستید به جای اینکه فکر کنند دوست ندارید چیز های جدید یاد بگیرید.

هم چنین می توانید با این کار خود را به افرادی که همین مهارت را آموزش دیده اند, بشناسانید. با یادگرفتن گیتار می توانید دوست های جدید پیدا کنید.

یادگیری مهارت آشپزی باعث می شود بتوانید برای خود غذا های متنوع درست کنید و موضوعی برای صحبت با دیگران داشته باشید. اگر سرگرمی شما جالب باشد, مردم علاقمند به یادگیری آن می شوند.

 

 

 1. به مکان های جدید و هیجان انگیز سفر کنید. سفر کردن دیدگاه شما را به زندگی وسیع می کند و باعث می شود در جمع دیگران موضوعی برای صحبت کردن داشته باشید. سفر کردن به مکان های مختلف باعث میشود به جای اینکه هر بار داستان سفری تکراری را برای دیگران تعریف کنید, داستان جذاب تری داشته باشید.

به دنبال پروازهای ارزان قیمت از فرودگاه باشید. گاهی برخی پرواز ها به مکان های جدید و جالب تخفیف زده می شود.

تجربه های فرهنگی جدید داشته باشید. این کار باعث می شود دید شما به زندگی وسیع تر شود.

پاراگلایدر

 1. به باشگاه ها یا گروه های ورزشی بپیوندید. شرکت در فعالیت های خارج از محل کار و مدرسه می تواند موضوع جالبی برای صحبت کردن شما با دیگران باشد. این کار به دیگران نشان می دهد که شما علاقه دارید دید تجربه های جدید در زندگی خود داشته باشید و دوست ندارید تنها یک جا با افرادی خاصی رفت و آمد داشته باشید.

یک لیگ ورزشی در بازی پیدا کنید. حتی اگر به ورزش به عنوان یک سرگرمی نگاه می کنید, این کار می تواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد .

به دنبال گروه های مورد علاقه ی خود باشید. گروه های مختلفی وجود دارد که ممکن است با علایق شما جور دربیایند. هم چنین کمک کردن به دیگران باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

 

 1. در تجربیات خود خلاقیت داشته باشید. تجربه ی پاراگلایدر باعث می شود دیگران فکر کنند شما به دنبال چالش هستید و دوست دارید چیز های جدید را تجربه کنید و از چیز های مختلف لذت ببرید.

سعی کنید به تنهایی یا با گروه خاصی به پاراگلایدر بروید. این کار تجربه ی فوق العاده ای در زندگی شما خواهد بود.

چالش های جدید مانند صخره نوردی را امتحان کنید.

فعالیت در فضای باز مانند پیاده روی تجربه ی خوبی با دیگران برای شما به جا می گذارد.

 

 

روش دوم : سعی کنید در مورد دیگران کنجکاو باشید.

 

 

 1. وقتی دیگران صحبت می کنند به آنها گوش دهید. اگر با دیگران صحبت کنید به این معناست که به حرف آنها گوش می دهید. افراد خسته کننده به حرف دیگران گوش نمی دهند در عوض منتظر هستند دیگران ساکت شوند تا آنها شروع به صحبت کنند. سعی کنید همیشه به حرف دیگران گوش دهید و یک مکالمه ی دو طرفه داشته باشید.

به زبان بدن دیگران نیز توجه کنید. اگر آنها به صورت خمیده نشسته اند و دستانشان را روی هم گذاشته اند یا اینکه بی علاقه به نظر میرسند, ممکن است موضوع بحث را دوست نداشته باشند.

در مورد دیگران سوال بپرسید. سعی کنید برای شروع مکالمه از سوال های استانداردی مانند ” چیکار می کنی؟ ” استفاده نکنید و در عوض سوالاتی مانند ” بهترین اتفاق این هفته برای تو چه بوده است ؟ ” یا ” چه چیزی باعث شده اینقدر پرشور به نظر برسی؟ ” استفاده کنید.

صحبت کردن با دیگران

 

 1. نظرات خود را به اشتراک بگذارید. افراد خسته کننده معمولا یا نظری ندارند که به دیگران بگویند و یا اگر نظری دارند دوست ندارند با کسی به اشتراک بگذارند.

به اشتراک گذاری نظرات نشان می دهد که شما به دیگران توجه دارید و چیزی برای به اشتراک گذاشتن دارید.

اگر با نظر کسی مخالف هستید، به نظر آنها احترام بگذارید. با آنها مخالفت نکنید بلکه سعی کنید به صحبت های آنها گوش دهید.

هنگامی که نظر خود را به اشتراک می گذارید، سعی کنید از دو طرف مکالمه مطلع باشید. در غیر این صورت، ممکن است فردی نا آگاه به نظر برسید.

 

 1. از صحبت کردن با دیگران لذت ببرید. به دنبال موقعیت هایی باشید که از آن لذت می برید. افراد خسته کننده اغلب از بروز احساسات خود جلو گیری می کنند و می ترسند از اینکه در مقابل دیگران جذاب به نظر نرسند. بنابراین سعی کنید همیشه به دنبال موقعیت هایی برای لذت بردن با دیگران باشید.

اگر مهارت یا استعدادی دارید به آنها نشان دهید. سعی کنید خود را در مرکز توجهات قرار ندهید بلکه به دیگران نشان دهید به خوبی از پس کار ها برمی آیید.

سعی کنید خیلی به این اهمیت ندهید که دیگران در مورد شما چگونه فکر می کنند. هر چه طبیعی تر رفتار کنید کمتر فردی خسته کننده به نظر خواهید رسید.

 

 1. در مورد زندگی خود مثبت باشید. افراد خسته کننده اغلب از زندگی و کار خود گلایه می کنند اما افراد دیگر معمولا نسبت به زندگی خود مثبت هستند. در مورد چیز هایی که برای شما مهم است صحبت کنید نه در مورد چیز هایی که شما را اذیت می کند.

اگر با دیگران در مورد چیز هایی که در زندگیتان دوست دارید صحبت کنید جذاب تر به نظر می رسید. مثبت بودن را کاملا می توان از زبان بدن فرد تشخیص داد.

هم صحبتی با دیگران

 1. به دیگران هم اجازه ی درخشیدن دهید. روی استعداد ها مهارت های طرف مقابلتان نیز توجه کنید. وقتی با آنها صحبت می کنید سعی کنید از آنها در مورد چیز هایی که دوست دارند سوال بپرسید بنابراین در مکالمه تنها شما فعال نخواهید بود.

متکبر نباشید. نگران این نباشید که در مقابل دیگران چگونه به نظر می رسید. اگر دیگران در مرکز توجهات قرار دارند این بدین معنا نیست که شما فرد خسته کننده ای هستید.

 

*****************

 1. وقتی با دیگران صحبت می کنید لبخند بزنید. با این کار به دیگران نشان می دهید که دید مثبتی به زندگی دارید و دوست دارید که با دیگران دوست شوید. اگر در مقابل دیگران چهره ی ناراحت و عبوس داشته باشید ممکن است خسته کننده به نظر برسید.

 

لبخند زدن باعث می شود در موقعیت های جدید شاد تر به نظر برسید. این کار حال شما را بهتر می کند و باعث می شود برای صحبت کردن با دیگران مشتاق به نظر برسید.

وقتی به دیگران لبخند میزنید, این لبخند شما واگیر دار است. آنها هم به شما لبخند می زنند و زمانیکه شما در حال صحبت کردن هستید به سخنان شما احترام میگذارند.

روش سوم : سعی کنید در مقابل دیگران با اعتماد به نفس باشید تا بتوانید آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

 

 1. خنده را در اولویت قرار دهید. اگر خنده برای شما مهم است سعی کنید در جمع بخندید. این کار بخشی از شخصیت شما را نشان می دهد که در زندگی فردی جذاب هستید. در مقابل, افراد خسته کننده اغلب در جمع لبخند نمیزنند.

خنده افراد را به یکدیگر نزدیک تر می کند. خنده باعث می شود افراد به خاطر تجربه ی شادی که با یکدیگر داشتند با هم بمانند. اگر خنده را در اولویت قرار دهید فرد جذابی به نظر می رسید. این نشان می دهد که شما در ارتباط با خود و دیگران فرد شادی هستید.

 

 1. نترسید و گاهی اوقات کار های غیر معمول انجام دهید. این خوب است که گاهی برقصید و یا کار های خنده دار انجام دهید. گاهی اوقات روی شوخ خود را به افرادی که به شما نزدیک هستند نشان دهید تا فردی خسته کننده به نظر نرسید.

همیشه در کار های خنده دار دیگران شرکت کنید. برای دیگران یک دلقک نباشید، اما سعی کنید آنها را در فعالیت های شاد خود همراه کنید.

شوخی کردن گاهی باعث می شود که دیگران فکر کنند شما توجهی به حرف آنها نمی کنید.

خندیدن با دیگران

 1. برای لذت بردن منتظر دیگران نباشید. افراد خسته کننده معمولا منتظر دیگران هستند تا آنها را سرگرم کنند. در عوض سرگرمی خود را شروع کنید و سعی کنید دیگران را با خود همراه کنید.

وقتی فرصتی بوجود می آید با دیگران شوخی کنید. ممکن است آنها دوست داشته باشند در سرگرمی شما شرکت کنند اما منتظر این هستند که ابتدا دیگران این کار را انجام دهند.

با دیگران شوخی کنید و عکس العمل آنها را بسنجید.

اگر آنها در سرگرمی شرکت کنند متوجه می شوید که علاقه ای به تعامل با شما دارند.

*****************

 1. سعی کنید همه چیز را از دیدگاه منحصر به فرد نگاه کنید. شوخی نشانه ای از هوش و انعطاف پذیری شماست.

افراد خسته کننده معمولا انعطاف پذیری ندارند و نمی خواهند دیدگاه خود را تغییر دهند.

هنگامی که دیگران با شما صحبت می کنند, فکر کنید و موضوع خنده داری در مورد سخنانشان مطرح کنید. به آنها توهین نکنید اما در مکالمات خود به دنبال شوخی کردن باشید.

نترسید از اینکه فرد شوخ طبعی به نظر برسید. شوخی کردن باعث می شود در جمع خیلی جدی نباشید.

 

 

منبع :چگونه سعی کنیم فردی خسته کننده نباشیم.


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود