نحوه حذف برنامه ها در Android

دو روش : حذف برنامه های دانلود شده           حذف برنامه های سیستم

 

Tarfandha به شما آموزش می دهد که چگونه برنامه ها را در دستگاه Android خود حذف کنید. برای حذف برنامه های نصب شده توسط کارخانه ابتدا باید دستگاه خود را روت کنید و سپس از طریق کامپیوتر آنها را حذف کنید.

 

خلاصه ی 10 ثانیه ای

 1. تنظیمات را باز کنید.
 2. روی برنامه ها ضربه بزنید.
 3. یک برنامه را انتخاب کنید.
 4. روی UNINSTALL ضربه بزنید.
 5. روی OK ضربه بزنید.

 

 

روش اول :  حذف برنامه های دانلود شده

setting

 1. تنظیمات دستگاه خود را باز کنید.

شما نمی توانید با این روش برنامه هایی را که از قبل روی دستگاهتان نصب  شده است را حذف کنید.برای این کار بخش بعدی توضیحات را مطالعه کنید.

apps

 1. روی گزینه ی ” Apps ” کلیک کنید. این گزینه در بخش “Device” قرار دارد.

select apps

 1. برنامه ای را که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

UNINSTALL

 1. روی UNINSTALL ضربه بزنید.

اگر دکمه ی UNINSTALL را مشاهده نکردید, امکان حذف این برنامه وجود ندارد و برنامه از پیش نصب شده است. برای حذف این برنامه باید دستگاه خود را روت کنید. می توانید روی گزینه ی DISABLE کلیک کنید تا برنامه متوقف شود و در دستگاه شما نمایش داده نشود. اگر می خواهید این برنامه را کاملا حذف کنید دستگاه خود را روت کنید و از طریق کامپیوتر این کار را انجام دهید.

Tap OK

 1. برای تایید روی دکمه ی OK ضربه بزنید. برنامه از دستگاه شما حذف خواهد شد.

 

 

 

روش دوم : حذف برنامه های سیستم

Root Android

 1. دستگاه Android خود را روت کنید. این کار بسیار پیچیده است زیرا هر دستگاهی روش روت شدن مختص به خود را دارد. دستگاهی که می خواهید روت کنید روش روت کردن شما را مشخص می کند. در بعضی دستگاه ها مانند Nexus روت کردن بسیار آسان است. در بعضی دستگاه ها روت کردن غیر ممکن است.برای روت کردن لازم است برخی برنامه های از پیش نصب شده را حذف کنید.

برای یادگیری روش روت کردن برخی دستگاه های محبوب, مقاله ی How to Root Android Phones را مطالعه کنید.

Android SDK apps

 1. روی رایانه ی خود Android SDK را نصب کنید. زمانیکه دستگاه شما روت شد می توانید از ابزار Android Debug Bridge (ADB) که شامل برنامه ی Android SDK است برای حذف برنامه ها استفاده کنید.

می توانید Android SDK را به طور رایگان دانلود کنید. شما تنها به “SDK Tools only” احتیاج دارید. آن را روی سیستم خود نصب و اجرا کنید.

Connect your Android device

 1. دستگاه Android خود را از طریق USB به کامپیوتر وصل کنید. برای اتصال از کابل استاندارد دستگاه Android خود استفاده کنید. هر برنامه ای را که خواسته شد نصب کنید.

Turn on USB Debugging

 1. حالت USB Debugging را در دستگاه خود روشن کنید. اگر در طول فرایند روت کردن این قسمت را فعال نکردید, اکنون باید USB Debugging را فعال کنید. تنظیمات برنامه را باز کنید و روی “About phone” کلیک کنید.

هفت بار روی “Build number” کلیک کنید تا منوی پنهان “Developer options” برای شما فعال شود.

 

منوی “Developer options” را از پایین صفحه ی قبلی باز کنید.

“USB debugging” را فعال کنید.

Open ADB

 1. ADB را بر روی کامپیوتر خود باز کنید. ADB از طریق Command Prompt اجرا می شود. بهترین راه برای راه اندازی, این است که آن را با استفاده از Windows Explorer پیدا کنید.

وارد فایلی که در آن ADB را نصب کرده اید شوید. به طور پیش فرض معمولا در این آدرس قرار دارد

C:\Users\username\AppData\Local\Android\android-sdk\platform-tools.

دکمه ی ⇧ Shift  را فشار دهید و روی پوشه راست کلیک کنید.

روی Open command window کلیک کنید. Command Prompt راه اندازی می شود.

 

Display a list of applications installed

 1. برنامه های نصب شده روی دستگاه نمایش داده می شوند. تا زمانیکه در Command Prompt هستید, می توانید ADB را برای بازیابی لیست برنامه های نصب شده روی دستگاه فعال کنید. مانند زیر در Command Prompt تایپ کنید.

Adb shell را تایپ کنید و سپس دکمه ی Enter را فشار دهید. فرمان اختصاصی برای دستگاه شما آغاز خواهد شد.

 

cd system/app را تایپ کنید و سپس دکمه ی Enter را فشار دهید. پوشه ی برنامه ها ی دستگاه شما باز خواهد شد.

 

Ls را تایپ کنید و سپس دکمه ی Enter را فشار دهید.  لیستی از تمام برنامه های نصب شده بر روی دستگاه شما نمایش داده خواهد شد.

Find the app

7- برنامه ای را که می خواهید حذف کنید، پیدا کنید. لیست برنامه ها به احتمال زیاد بزرگ خواهد بود. در لیست جستجو کنید و برنامه ای را که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید. به نام برنامه توجه داشته باشید.

Uninstall app

8- برنامه ای را که می خواهید از روی سیستم حذف کنید . rm AppName.apk را تایپ کنید و برای حذف برنامه Enter را فشار دهید. می توانید این کار را برای هر برنامه ی دیگری که می خواهید از سیستم حذف کنید انجام دهید.

بعد از اینکه برنامه های مورد نظر خود را حذف کردید Reboot را تایپ کنید و Enter را فشار دهید تا پروسه تمام شود و دستگاه دوباره راه اندازی شود.

 

منبع : نحوه حذف برنامه ها در Android


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود