طرز تهیه سوپ با طعم طبیعی نمک

دو بخش : پخت سوپ با نمک طبیعی       جلوگیری از نمکی شدن سوپ

 

در حالیکه اساسا پخت سوپ بسیار آسان است _ کافیست تنها مواد را ریز کنید, با یکدیگر مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید _ اما به راحتی با نمک زیاد خراب می شوند. اگر سوپ آماده با نمک زیاد را خریداری می کنید و یا نمی توانید چاشنی مورد نظر خود را به سوپ اضافه کنید , این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید سوپی خوشمزه درست کنید و از آن لذت ببرید.

 

 

بخش اول : پخت سوپ با نمک طبیعی

 

 1. یک ماده ی اسیدی مانند آبلیمو اضافه کنید تا زبان را فریب دهید. اغلب سوپ های نمکی, نمک زیادی ندارند اما چاشنی ویژه و متعادلی دارند.

سعی کنید از اسیدهایی مانند آب لیمو, سرکه یا شراب که طعم شوری را به انسان تلقین می کنند, استفاده کنید.

Dilute the liquid

 1. به سوپ آب اضافه کنید. برای رفع مشکل شور بودن سوپ می توانید کمی آب به آن اضافه کنید تا از طعم شوری سوپ کاسته شود. می توانید این کار را برای سوپ هایی که خیلی غلیظ شده اند انجام دهید اما این کار برای سوپ های برنجی مناسب تر است.

اطمینان حاصل کنید مایعی که به سوپ اضافه می کنید همان مایعی نباشد که موجب شور شدن سوپ شما شده است.

 

 1. نشاسته اضافه کنید. موادی مانند سیب زمینی, برنج, نودل و پاستا که نشاسته دارند نمک غذای شما را به خود جذب می کنند و هم چنین سوپ شما را غلیظ تر می کنند به خصوص اگر سوپ خود را رقیق کرده اید.

بعضی افراد تنها به غذا سیب زمینی اضافه می کنند برای اینکه نمک غذا را به خود جذب کند و سپس آن را از غذا خارج می کنند. اگر می خواهید این کار را انجام دهید سیب زمینی را به قطعات کوچک ریز کنید تا بیشترین تاثیر را روی غذای شما داشته باشد.

 1. شکر اضافه کنید. چند قاشق چای خوری شکر یا هر ماده ی شیرین دیگر را به سوپ اضافه کنید. این کار از طعم شوری بیش از حد سوپ جلوگیری می کند.

 

 1. در سوپ نان اضافه کنید. گوشه های نان را برش دهید و روی سوپ بگذارید. زمانیکه نان در سوپ خیس بخورد نمک غذا را به خود جذب می کند. انجام این کار برای سوپ های غلیظ مناسب تر است.

 

 1. مایع شور را از سوپ جدا کنید. اگر چیزی پیدا نکردید که طعم شوری غذا را به خود جذب کند می توانید از حوله های کاغذی تمیز برای خیساندن در سوپ استفاده کنید.

 

 1. سوپ بیشتری درست کنید. اگر نتوانستید نمک و فلفل غذا را کم کنید, آب و مواد بیشتری به سوپ اضافه کنید و سوپ بیشتری آماده کنید.

 

بخش دوم : جلوگیری از شور شدن غذا

 

 1. نمک را پس از اینکه سوپ پخته شد اضافه کنید. اغلب افراد قبل از اینکه سوپ پخته شود نمک را اضافه می کنند. با این کار سوپ شما به احتمال قوی شور می شود زیرا موقع پخت کمی از آب غذا تبخیر می شود و میزان نمک برای آب سوپی که باقی مانده است زیاد خواهد بود.

 

 1. هنگام اضافه کردن چاشنی غذا صبور باشید. برای اینکه همه ی نمک را یک جا اضافه کنید عجله نداشته باشید. آشپز های خوب نمک غذا را کم کم اضافه می کنند و بارها غذا را می چشند تا به طعمی که دوست دارند برسند.

اگر سوپ شما  نیاز به طعم دیگری دارد کمی آبلیمو یا سرکه به آن اضافه کنید.

چاشنی غذا

 1. به یاد داشته باشید برخی از مواد تشکیل دهنده غذا دارای نمک هستند. نمک بیش از اندازه سوپ را خراب می کند و برای سلامتی شما ضرر دارد. اگر سوپ شما ژامبون یا بیکن دارد احتمالا نیاز به نمک نخواهید داشت.

 

 1. از نمک های کم سدیم استفاده کنید. این یک نمک طبیعی است که طعم شوری طبیعی به غذای شما می بخشد. اما اغلب شرکت ها به محصولات خود نمک نیز اضافه می کنند که به تنهایی نیز طعم خوبی دارد.

زمانیکه از این محصول استفاده می کنید از نمک معمولی استفاده نکنید زیرا همیشه می توانید این کار را در پایان پخت سوپ نیز انجام دهید. اگر می خواهید این محصول را خریداری کنید به دنبال آنهایی باشید که سدیم کمتری دارند.

اگر مواد تشکیل دهنده ی سوپ شما نمک دارند سعی کنید حتما از نمک کم سدیم استفاده کنید.

 

 1. اجازه دهید مردم طعم سوپ خود را خودشان تعیین کنند. سلیقه ی نمکی افراد با هم متفاوت است به خصوص در سوپ که نمی توانید نمک اضافی را از آن جدا کنید. بنابراین به سوپتان زیاد نمک نزنید و به افراد اجازه دهید طعم غذایشان را خودشان تعیین کنند.

 

 

 


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود