چگونه دستگاه اندروید خود را آنروت کنیم

سه روش : آنروت کردن به صورت دستی

استفاده از SuperSU

آنروت کردن دستگاه های اندروید

 

روت کردن دستگاه می تواند کنترل شما را به دستگاه بیشتر کند اما این کار گارانتی شما را باطل می کند.  خوشبختانه، شما می توانید به سرعت در چند مرحله ی ساده دستگاه خود را آنروت کنید. این کار در گوشی های سامسونگ کمی پیچیده تر است اما شما می توانید به راحتی با استفاده از ابزار صحیح در کمتر از چند دقیق این کار را انجام دهید.

 

روش اول : آنروت کردن به صورت دستی

file manager

 1. مدیریت فایل روت دستگاه خود را باز کنید. مدیریت فایل های مختلفی در Play Store وجود دارد که شما می توانید از آنها برای جستجوی فایل های روت دستگاه خود استفاده کنید. با استفاده از مدیریت فایل های محبوب مانند ES File Explorer و X-Plore File Manager می توانید فایل های روت را جستجو کنید.

bin

 1. آنها را پیدا کنید و روی /system/bin/ ضربه بزنید.

file named su

 1. فایلی به نام SU را پیدا کنید و آن را حذف کنید. شما می توانید انگشت خود را روی فایل نگه دارید و از منویی که ظاهر می شود “Delete” را انتخاب کنید. بسته به روت کردن دستگاهتان ممکن است در این مکان فایل su وجود نداشته باشد.

xbin

 1. /system/xbin/را فشار دهید.

 1. در اینجا نیز فایل SU را حذف کنید.

app

 1.  /system/app/را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

Superuser.apk file

 1. فایل Superuser.apkرا حذف کنید.

Reboot

 1. دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. با روش بالا می توانید دستگاه خود را آنروت کنید. شما می توانید با دانلود و اجرای برنامه ی Root Checker از Play Store از آنروت شدن دستگاه خود مطمئن شوید.

 

 

روش دوم : استفاده از SuperSU

SuperSU app

 1. برنامه SuperSU را راه اندازی کنید. اگر recovery image را نصب نکرده اید, باید بتوانید از برنامه SuperSU روی دستگاه خود برای آنروت کردن استفاده کنید.

Settings

 1. روی زبانه ی “Settings” ضربه بزنید.

Cleanup

 1. به بخش “Cleanup” بروید.

Full unroot

 1. روی “Full unroot” ضربه بزنید.

tap Continue

 1. تأییدیه را بخوانید و سپس روی “Continue” ضربه بزنید.

Reboot

 1. هنگامی که SuperSU بسته شد دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. بیشتر دستگاه ها بعد از این مرحله آنروت می شوند. برخی از دستگاه ها بعد از راه اندازی مجدد به صورت خودکار دوباره روت می شوند که ممکن است فرایند را بی تاثیر کند.

 

 1. اگر با این روش موفق نشدید از برنامه ی Unroot استفاده کنید. برنامه Unroot جهانی که در Play Store موجود است، می تواند بسیاری از دستگاه های Android مختلف را آنروت کند. ممکن است $0.99 هزینه داشته باشد اما بسیار مفید است. این برنامه برای دستگاه های سامسونگ عمل نمی کند (بخش بعدی را مطالعه کنید).

روش سوم : آنروت کردن دستگاه های اندروید

 1. نرم افزار stock firmware را برای دستگاه خود دانلود کنید. برای آنروت کردن دستگاه Galaxy شما به نرم افزار stock firmware نیاز خواهید داشت. می توانید این نرم افزار آنلاین را از مکان های مختلفی پیدا کنید. با استفاده از موتور های جستجو عبارت “stock firmware” را به همراه مدل دستگاه خود جستجو کنید. پس از دانلود فایل را از حالت زیپ خارج کنید و فایل .tar.md5 را پیدا کنید.

توجه داشته باشید: این روش, شمارنده KNOX را که به شما می گوید دستگاهتان روت یا اصلاح شده است, بازنشانی نمی کند.

در حال حاضر می توانید بدون بازنشانی شمارنده ی KNOX دستگاه خود را روت کنید اما اگر با استفاده از روش های قدیمی دستگاه خود را روت کرده اید, راهی برای بازنشانی این شمارنده وجود ندارد.

Download and install Odin3

 1. Odin3 را دانلود و نصب کنید. این یک ابزار توسعه دهنده Android است که به شما امکان می دهد تا بتوانید از طریق دستگاه خود به stock firmware در کامپیوتر دسترسی پیدا کنید. شما می توانید فایل های نصب را در Odin’s XDA پیدا کنید.

Samsung drivers

 1. درایورهای سامسونگ را نصب و دانلود کنید. اگر قبلا دستگاه خود را به کامپیوتر متصل نکرده اید, باید درایوهای USB سامسونگ را نصب کنید. سریع ترین راه برای این کار, دانلود درایور های سامسونگ از اینجا است. فایل زیپ را دانلود کنید, روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود و سپس فایل نصب را خارج کنید. installer را فعال کنید تا داریو ها نصب شوند.

Power off

 1. دستگاه خود را خاموش کنید. باید آن را به حالت خاصی مجددا راه اندازی کنید.

connect tp pc

 1. دکمه های Volume Down، Home و Power را نگه دارید. دستگاه شما در حالت دانلود مجددا راه اندازی می شود. آن را از طریق USB به کامپیوتر متصل کنید.

Launch Odin3

 1. Odin3 را راه اندازی کنید. شما در بخش “ID:COM” در سمت چپ صفحه دکمه ی سبزی را مشاهده خواهید کرد. اگر این دکمه ی سبز را مشاهده نکردید, درایور USB سامسونگ به درستی نصب نشده است.

PDA button in Odin3

 1. در Odin3 دکمه ی PDA را فشار دهید.فایل tar.md5. را پیدا کنید.

Auto Reboot

 1. “AP یا PDA” و “Auto Reboot” را علامت بزنید. اطمینان حاصل کنید که تمام بخش های دیگر بدون علامت هستند.

Start button

 1. روی دکمه Start کلیک کنید تا فرآیند unroot آغاز شود. ممکن است حدود 5-10 دقیقه طول بکشد. وقتی فرایند به طور کامل انجام شد در بالای صفحه ی Odin3, “PASS!” را مشاهده خواهید کرد. دستگاه Galaxy باید به صورت نرمال مجددا راه اندازی شود.

برای بازنشانی کامل دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

 1. اگر بعد از باز کردن قفل صفحه, دستگاه در حالت بازنشانی گیر کرد باید تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. با این کار همه چیز در دستگاه شما پاک می شود.

دکمه Power را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه خاموش شود.

برای بازیابی منو دکمه های  Volume Up، Home، و Power را فشار دهید و نگه دارید.

از دکمه های کاهش و افزایش صدا برای انتخاب ” پاک کردن داده ها / تنظیمات کارخانه ” و از دکمه ی Power برای انتخاب آن استفاده کنید.

ابتدا “wipe data partition” و سپس “reboot system now” را انتخاب کنید. دستگاه شما دوباره راه اندازی می شود و تمام اطلاعات آن پاک شده و به تنظیمات کارخانه باز می گردد.

منبع : چگونه دستگاه اندروید خود را آنروت کنیم


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود