چگونه سرعت سیگنال های Wifi را افزایش دهیم

 

پنج روش :

*به دنبال دلایل مداخله کننده باشید

*کانال ها را تغییر دهید

*802.11n

*تغییر مکان

*به روز رسانی

 

روتر بی سیم به طور معمول دارای دامنه ای از 100 فوت (30.5 متر) یا بیشتر است. با این حال، بسیاری از عوامل می تواند این دامنه و قدرت سیگنال آن را کاهش دهد. این تداخلات را اشیاء فلزی , سیگنال های رقابتی و سایر دستگاه هایی ( مانند تلفن های همراه و مایکروویو ) که از فرکانس های بی سیم استفاده می کنند, ایجاد کنند. خوشبختانه، روش های زیادی برای افزایش قدرت سیگنال شما وجود دارد. در اینجا به چند مورد اشاره می شود.

 

 

روش اول : به دنبال دلایل مداخله کننده باشید

 

 1. جای دستگاه هایی را که فکر می کنید می توانند در محدوده ی فرکانسی 2.4GHz با ترافیک شبکه مداخله کنند, عوض کنید. شما می توانید یک دستگاه تجزیه و تحلیل شبکه بی سیم خریداری کنید تا به شما کمک کند منبع تداخل را شناسایی کنید. نمونه ای از لوازم خانگی که ممکن است این مشکل را به وجود آورند به شرح زیر است:

تلفن های بی سیم

مایکروویو

مانیتورهای کودک

سیستم های هشدار امنیتی

کنترل از راه دور تلویزیون

کنترل کننده ی درب اتوماتیک گاراژ

 1. قدرت سیگنال روتر خود را با این دستگاه ها بررسی کنید. برای اینکه بفهمید کدام وسیله مشکل ایجاد کرده است, دستگاه ها را به ترتیب خاموش و روشن کنید و در هر حالت میزان قدرت سیگنال ها را بسنجید.

 

روش دوم : کانال ها را تغییر دهید

signal channel

 1. کانال ها را تغییر دهید. روتر ها می توانند بین یک تا یازده کانال پخش کنند. کانال خود را به کانالی که فکر می کنید سیگنال بهتری نسبت به بقیه شبکه های بی سیم دارد, تغییر دهید.

wifi channel scanner

 1. از یک نرم افزار برای اینکه بفهمید کدام شبکه ها از چه کانالی استفاده می کنند, استفاده کنید و سیستم خود را به کانالی که کمتر مورد استفاده قرار دارد متصل کنید.

 

روش سوم : 802.11n

Change your router’s network

 1. حالت پخش شبکه روتر خود را تغییر دهید. اگر روتر شما پشتیبانی می کند, سعی کنید از 802.11n استاندارد جدید استفاده کنید. 802.11n استاندارد دامنه و قدرت سیگنال بسیار بالاتری نسبت به 802.11 a/b/g ارائه می دهد.

 

روش چهارم : تغییر مکان

 1. مکان روتر خود را تغییر دهید. گاهی اوقات راه حل ساده است. همه ی کاری که باید انجام دهید این است که مکان روتر خود را تغییر دهید. تا جایی مکان روتر را تغییر دهید که دامنه ی پخش آن افزایش یابد. برای اینکه همه جای خانه ی شما به خوبی پوشش دهی شود, روتر را در مرکز خانه قرار دهید.

در صورت امکان، به گیرندها تا می توانید نزدیک شوید. از هر گونه شئ فلزی مانند کابینت های فلزی و … دوری کنید. از تلفن های بی سیم و ماکروویو ها که با همان فرکانس 2.4 گیگاهرتز کار می کنند, دوری کنید.

external interference

 1. از عوامل مداخله کننده ی بیرونی جلوگیری کنید. روتر خود را تا می توانید از روتر همسایه ی بغلی فاصله دهید. علاوه بر این، اگر شما در یک آپارتمان زندگی می کنید، ممکن است روتر های زیادی در آنجا وجود داشته باشد. نکته : اطمینان حاصل کنید از کانال هایی که همسایه ی شما از آن استفاده می کند, استفاده نمی کنید.

 

 

روش پنجم : به روز رسانی

Raise your transmit power

 1. قدرت انتقال روتر خود را افزایش دهید. مستندات و پیکربندی روتر خود را به حداکثر قدرت تغییر دهید : میزان قدرت مورد استفاده برای انتقال سیگنال.

به طور کلی، می توانید این عدد را تا 50 مگاوات افزایش دهید. به خاطر داشته باشید که این کار باعث بیش از حد گرم شدن و خراب شدن روتر شما می شود.

 

 1. آنتن را تعویض کنید. آنتن فرستنده ی روتر خود را باز کنید و آن را با یک مدل که قدرت بیشتری دارد، جایگزین کنید. آنتن همه ی روتر ها را نمی توانید تعویض کنید اما برای اکثر آنها می توانید این کار را انجام دهید.

Install a Repeater

 1. یک Repeater نصب کنید. Repeater یک قطعه سخت افزاری است که مانند یک شبکه بی سیم عمل می کند. این قطعه سیگنال را از روتر دریافت می کند و دامنه ی آن را افزایش می دهد.

این قطعه های بی سیم به طور قابل ملاحظه ای رایج و مقرون به صرفه هستند و احتمالا در فروشگاه کامپیوتری محل شما یا در اینترنت موجود خواهند بود.

Install a Wireless Amplifier

 1. یک تقویت کننده بی سیم نصب کنید. تقویت کننده بی سیم، به عنوان سرعت دهنده نیز شناخته می شود و به طور مستقیم به روتر متصل می شود. تقویت کننده نسبت به Repeater کارایی بیشتری دارد زیرا فقط قدرت سیگنال را افزایش نمی دهد بلکه قدرت سیگنال و دامنه را با هم افزایش می دهد.

از تقویت کننده دو جهته استفاده کنید تا سرعت داخلی و خارجی شما افزایش پیدا کند.

 1. یک بازتابنده ی دست ساز بسازید. توجه داشته باشید که این کار ممکن است سرعت سیگنال شما را افزایش دهد اما آن را مستقیم تر می کند.

می توانید طریقه ی آموزش آن را در اینترنت جستجو کنید.

 

 

منبع : چگونه سرعت سیگنال های Wifi را افزایش دهیم


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود