مواد لازم برای خوراک کدو سبز

طرز تهیه خوراک کدو سبز

کدو / 1 کیلو
گوجه / 5 عدد
پیاز / 3-4 عدد
سیر / 3 حبه
فلفل دلمه ای (سبز، زرد، قرمز) / از هر کدام یک عدد
روغن / به میزان لازم
نمک و فلفل / به مقدار لازم

دستور پخت برای خوراک کدو سبز

طرز تهیه خوراک کدو سبز

اگر یادتان بیاید مادر و مادربزرگها قبل از سرخ کردن کدو و بادمجان، بعد از پوست گرفتن و خرد کردن، آنها را نمک پاشی کرده و در سبدی قرار می دادند و سبد را روی ظرف دیگری جلوی نور خورشید می گذاشتند تا آب آنها گرفته شود. این کار باعث میشد تا هم تلخی بادمجان گرفته شود و هم اینکه هنگام سرخ کردن، روغن کمتری مصرف شود. اما در حال حاضر کمتر کسی اینهمه زحمت به خودش می دهد. روشی که اکنون استفاده می شود به این صورت است که بادمجان ها را در آب نمک قرار می دهند تا آب و تلخی بادمجان گرفته شود. البته بعضی هم فقط بادمجان ها را نمک پاشی کرده و می گذارند تا آبش برود.
همین کار را نیز می توان برای کدو انجام داد. این کار باعث می شود آب کدو گرفته شود و زمان سرخ شدن روغن کمتری استفاده شود.

پس برای تهیه این غذای ساده و سالم گیاهی، ابتدا کدوها را پوست گرفته و از درازا نصف کنید یا به صورت حلقه ای برش دهید و در آب نمک بخوابانید. باید روی کدوها یک سبد قرار داده و روی آن هم جسم سنگینی بگذارید تا کدوها زیر آب نمک مانده و بالا نیایند.

سپس کدوها را خارج کرده و خشک کنید. روغن را در ماهیتابه ریخته و بگذارید تا کاملا داغ شود. اگر روغن داغ نباشد، برای سرخ کردن کدوها باید از روغن بیشتری استفاده کنید. کدوها را سرخ نمایید و در ظرفی کنار بگذارید.

منبع:طرز تهیه خوراک کدو سبز

طرز تهیه خوراک کدو سبز


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود