چگونه نسخه ی ویندوز را بررسی کنیم؟

 

اگر می خواهید سیستم خود را عیب یابی کنید احتمالا به نسخه ی ویندوزی که از آن استفاده می کنید, احتیاج خواهید داشت. این می تواند برای تعیین روش عیب یابی سیستم به شما کمک کند. پیدا کردن نسخه ی ویندوز کامپیوتر تنها چند دقیقه بیشتر به طول نمی انجامد.

 

روش اول :

دکمه های Win+R

  1. دیالوگ باکس Run را باز کنید. دکمه های Win+R ⊞ را با هم فشار دهید. اگر از ویندوز 10 و 8 استفاده می کنید, می توانید روی منوی Start راست کلیک کنید و سپس گزینه ی Run را انتخاب کنید.

winver

  1. winver را تایپ کنید و سپس ↵ Enter را فشار دهید یا روی OK کلیک کنید.

نمایش نسخه ویندوز

  1. نسخه ی ویندوز خود را بررسی کنید. نسخه ی ویندوز شما در بالای صفحه (“Windows 7”, “Windows 8” و …) نمایش داده خواهد شد. در متن زیر لوگو, نسخه و شماره ساخت ویندوز را مشاهده خواهید کرد. ( به عنوان مثال “Version 6.3 (Build 9600)”)

 

 

روش دوم:

یک راه جایگزین برای پیدا کردن نسخه ی ویندوز کامپیوتر شما وجود دارد :

 

  1. در قسمت جستجو در ویندوز 10 , About را تایپ کنید. سپس در قسمت نتایج روی About your PC کلیک کنید.
  2. در صفحه بعد می توانید نسخه ی ویندوز 10 خود را مشاهده کنید.

 

روش سوم :

دکمه های Win + Pause

  1. “System Properties” را باز کنید. شما می توانید با فشار دادن Win + Pause⊞ یا دکمه ی Pause Break یا راست کلیک کردن روی PC/Computer/My Computer و انتخاب Properties به System Properties دسترسی پیدا کنید.

بررسی اطلاعات ویندوز

  1. اطلاعات ویندوز خود را بررسی کنید. در بالای صفحه می توانید اطلاعات ویندوز را مشاهده کنید. در قسمت “System” می توانید 32- بیت یا 64- بیت بودن و نسخه ی ویندوز را مشاهده نمایید.

 

 

منبع : چگونه نسخه ی ویندوز را بررسی کنیم؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود