چگونه ارتقاء شغلی پیدا کنیم؟

مهم نیست که کار خود را به تازگی شروع کرده اید و یا در کار خود حرفه ای هستید, چیزی که مهم است ارتقاء شغلی است. زمان آن فرا رسیده که برای ارتقا شغلی خود تلاش کنید. امروزه برای ارتقا شغلی باید موفقیت های گذشته ی خود را برجسته کنید, ادامه تحصیل بدهید و توانایی های خود را با شیوه های جدید به اشتراک بگذارید. در اینجا چند راه موثر برای ارتقاء شغل ارائه شده است.

 

مراحل

 

  1. موفقیت های گذشته ی خود را برجسته کنید. هنگامی که با دیگر متخصصان صحبت می کنید برای اینکه اعتبار و خوشنامی خود را به آنها نشان دهید, موفقیت های گذشته ی خود را برجسته کنید. در جلسات یا ملاقات های کاری, بیوگرافی حرفه ای شغل خود را بیان کنید. سعی کنید کسب مقام ها, جوایز و افتخارات شغلی خود را در میان صحبت هایتان بگنجانید.

همایش های تخصصی

  1. در تخصص خود حرفه ای بمانید و به روز باشید. با پیشرفت علم و تکنولوژی شما نیز باید هماهنگ باشید تا حرفه ی شما همیشه مورد نیاز جامعه باشد. به سمینار ها بروید, مدارک پیشرفته ی خود را تکمیل کنید, گواهینامه های تخصصی شغل خود را کسب کنید و در کنفرانس ها شرکت کنید. پیشرفت دانش و تحصیل شما به ارتقا شغلی کمک به سزایی می کند.

 

  1. یک رزومه ی فوق العاده درخشان برای خود تهیه کنید. از کلمات کلیدی خاصی استفاده کنید, افتخارات و تقدیر نامه های خود را در آن ذکر کنید, وظایف مهم خود را که می توانید در محیط کار انجام دهید, عنوان کنید. از کلمات هدف دار استفاده کنید. طوری رزومه ی خود را پر کنید که مشخص باشد شما علاوه بر وظایف خود عملکرد بهتری داشته اید.

آماده کردن رزومه

  1. با متخصصین دیگر در ارتباط باشید. به سازمان های حرفه ای دیگر بپیوندید و سعی کنید با دیگر اعضای گروه آشنا شوید. از سایت ها و رسانه های اجتماعی برای نشان توانایی ها و زمینه ی شغلی خود استفاده کنید. همیشه کارت ویزیت خود را همراه داشته باشید و در برخورد با افراد جدید به آنها ارائه دهید.

 

  1. تخصص خود را به اشتراک بگذارید. گاهی اوقات کار در حرفه ای که انتخاب کرده اید ویژگی ها و توانایی های خاصی را به شما می دهد که می توانید با آنها بدرخشید. اگر موقعیت شغلی شما به شما اجازه ی نشان دادن توانایی ها, خلاقیت ها و پتانسیل هایتان را نمی دهد از راه های دیگر استفاده کنید. از فرصت های دیگر استفاده کنید، مانند کار به عنوان یک مترجم آزاد در زمینه ی تخصص خود و یا داوطلب شدن برای کمک به گروه های اجتماعی و سازمان ها. وب سایت یا وبلاگ مخصوص به خود را ایجاد کنید.

تبلیغات کسب وکار

  1. اگر برای خودتان کار می کنید, خدمات خود را تبلیغ کنید. اگر کسب و کار خود را انجام می دهید، یک طرح بازاریابی ایجاد کنید که کسب و کار شما را برای مشتریان توضیح دهد. می توانید از رسانه هایی مانند تلویزیون, رادیو, وب سایت, روزنامه و ایمیل استفاده کنید. با ارائه ی تخفیف, ارسال رایگان و مزایای دیگر مشتریان را به حرفه ی خود جذب کنید.

 

  1. سعی کنید بهترین باشید. اهداف بهتر, عملکرد بهتر و کارایی بیشتر داشته باشید و از روش های جدید انجام وظایف استفاده کنید. برتر بودن در شغل بهترین راه برای ارتقا شغلی می باشد.

 

منبع : چگونه ارتقاء شغلی پیدا کنیم؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود