چگونه با استفاده از بطری های پلاستیکی گلدان یخی درست کنیم؟

شما می توانید با استفاده از بطری های دور ریختنی و کمی خلاقیت صاحب گلدانی شوید که شبیه به یک تکه یخ زیباست. این گلدان را پشت پنجره بگذارید و بقیه را از اینکه این تکه یخ آب نمی شود متعجب کنید.

 

 

مراحل

  1. یک فضای کاری مناسب آماده کنید. با اینکه شما بطری را نمی سوزانید اما تنفس بخاراتی که از بطری خارج می شود برای شما مضر است. این کار را در بالکن منزل, حیاط یا در کنار پنجره ی باز منزل انجام دهید. بهتر است از ماسک استفاده کنید تا بخارات مضر این کار را تنفس نکنید. یک بار انجام دادن این کار به سلامتی شما ضربه نمی زند پس بیش از حد نگران نباشید.

بطری پلاستیکی

  1. یک بطری پلاستیکی ( نوع 1 بازیافتی ) پیدا کنید. سایز آن می تواند متفاوت باشد [ از 1/2 تا 2 لیتر (16.9 میلی لیتر – 67.6 میلی لیتر)]. ظاهر بطری اصلا مهم نیست.

همانطور که در شکل می بینید سر بطری را جدا کنید.

حرارت دادن به بطری

  1. آن را به شکل یخ درآورید. این کار را با شعله شمع انجام دهید؛ بطری را بالای شعله ی شمع نگه دارید تا حرارت آن را تغییر شکل دهد. در صورت نیاز می توانید آن را حرکت دهید. بطری را در تماس مستقیم با شعله قرار ندهید.

همانطور که در عکس نشان داده شده است، شمع قد کوتاه برای این کار مناسب تر است زیرا به راحتی می توانید بطری را بالای شعله نگه دارید.

 

  1. تا زمانی که لازم است بطری را بالای شعله نگه دارید. هنگامی که دما افزایش پیدا می کند بطری کدر می شود و به شکل یخ در می آید.

بعد از حرارت دادن بطری به شکل زیر در می آید.

فرم دهی به بطری

 

  1. بطری را به طوری شکل دهید که بتواند مانند گلدان ثابت بیاستد. این کار را زمانی انجام دهید که بطری هنوز گرم است.

گلدان یخی

  1. با استفاده از سمباده روی بطری خش بیاندازید و آن را به شکل تکه های یخ درآورید. با این کار سرما و حالت انجماد یخ بیشتر نمایان می شود. اکنون می توانید درون گلدان آب بریزید و گل هایتان را درون آن بچینید!

همانطور که در تصویر دیده می شود, هنگامی که نور به این گلدان می تابد, به رنگ آبی منعکس می شود و گلدان بیشتر شبیه به یخ به نظر می رسد.

 

منبع : چگونه با استفاده از بطری های پلاستیکی گلدان یخی درست کنیم؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود