اگر شما از آن عده‌ای هستید که به دنبال شروع کسب و کار می‌باشند یا چندی پیش کسب و کار خود را آغاز کرده‌اید حتما این مقاله ر ا مطالعه بفرمایید.

عده‌ای از صاحبان کسب و کار سنتی گمان می‌کنند که فروش محصولات و خدمات در دنیای دیجیتال و در بستر اینترنت در قالب فروشگاه اینترنتی کار ساده‌ای نیست پس اگر حوصله سختی‌های این کار را ندارید پیشنهاد می‌شود کسب و کار خود را در دنیای حقیقی ادامه دهید. اما اگر از ظرفیت‌ها و پتانسیل اینترنت و تعداد کاربران فعال در این بستر آگاه هستید مجبور هستید این سختی‌ها را تحمل کنید چرا که بدون شک با انجام دقیق و اصولی تکنیک‌های رقابت اینترنتی بعد از مدتی حتماً به نتیجه خواهید رسید.

لزوم بازاریابی اینترنتی در بازار امروز

لزوم بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارها

تاکنون مقوله بازاریابی اینترنتی به گوش شما خورده است؟ عده‌ای گمان می‌کنند برای فروش اینترنتی سایت و فروشگاهی طراحی می‌شود و همانند دنیای حقیقی توسط یک بازاریاب اینترنتی، محصولات به فروش می‌رسند. این گمان کاملا اشتباه بوده و صحت ندارد. اگر می‌خواهید در کسب و کار اینترنتی موفق شوید باید هوشمندانه قدم بردارید و ذهن خود را از رسیدن به درآمد در مدت کوتاه پاک کنید و به ایجاد ارزش و ارائه راه‌حل مناسب برای مشکلات در حوزه کسب و کار خود هدف گذاری داشته باشید.

با فرض بر اینکه شما پس از تحقیق و بررسی‌های فراوان در مورد کسب و کاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید و پاسخ‌های مناسبی برای سوالات زیر پیدا کرده‌اید، مراحل شروع کسب و کار اینترنتی را در سه مرحله اصلی خدمت شما ارائه می‌دهیم:

 • چه چیزی را می‌خواهم در کسب و کارم ارائه دهم؟
 • آیا چیزی که قرار است به فروش برسد می‌تواند سود آور باشد؟
 • آیا حوزه‌ای که برای کسب درآمد انتخاب کرده‌اید حوزه مناسبی در بستر اینترنت می‌باشد؟
 • آیا کسب و کار شما این پتانسیل را دارد که وضعیت فعلی مخاطبان احتمالی را به وضعیت مطلوب تبدیل کند؟

این‌ها همه سوالاتی است که باید پیش شروع کسب و کار برای آن‌ها پاسخ‌هایی منطقی و بررسی شده پیدا کنید. اگر به تمام سوالاتی که پیش از شروع تجارت آنلاین پاسخی پیدا کرده‌اید یک لحظه هم تعلل نکنید در ضمن هوشمندانه و سنجیده قدم بردارید. از صرف هزینه‌های اضافی و غیرضروری خود داری کنید و با کسب اطلاعات دقیق و اعتماد به یک تیم متخصص که با رعایت اصول و قواعد خاص می‌توانید در زمان و سرمایه خود صرفه جویی کنید و به آن چیزی که می‌خواهید برسید. در ادامه با سه قدم مهم در شروع کسب و کار آشنا شوید.

طراحی سایت

اولین قدم شروع کسب و کار اینترنتی ایجاد سایت می‌باشد. توجه داشته باشید که سایت شما معرف برندتان خواهد و میزبان مشتریان شما خواهد بود پس باید حدالامکان حساسیت را در طراحی سایت و ظاهر آن به خرج دهید.

چیزی که یک وبسایت را به لحاظر رابط کاربری در زمره سایت‌های حرفه‌ای قرار می‌دهد ویژگی‌های زیر است:

 • نقشه سایت منطقی: قبل از شروع به کد نویسی و مسائل مربوط به هاستینگ باید مشخص کنید سایت شما قرار است چگونه کار کند. این مورد در تجربه کاربری و هم‌چنین سئو سایت تأثیرگذار است.
 • اطلاعات تجاری ضروری: درج اطلاعات تجاری ضروری را در وبسایت دست کم نگیرید.
 • اطلاعات تماس: هم‌ترین بخش وب سایت یک برند اطلاعات تماس با شرکت است و به این خاطر باید بخشی مخصوص به خود داشته باشد. خود شما چند بار به سایتی که نمی‌توانید با شرکت تماس بگیرید سر می‌زنید؟
 • مسیر هدایتی واضح: یک نقشه بدون توضیحات واضح و روشن قابل استفاده نیست. یک وبسایت نیز بدون مسیر هدایتی واضح و روشن بی استفاده خواهد بود. پس تا می‌توانید از اسم‌های منطقی و قابل درک برای صفحات مختلف استفاده کنید.
 • امنیت: اگر فروش آنلاین در وب ساییتان دارید باید امنیت سایتتان را با گواهینامه ssl تامین کنید.
 • پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی بخش ضروری از بازاریابی تجارت شما هستند و سایر روش‌های تجارت‌ سنتی در دنیای دیجیتال پاسخگو نیستند. شما باید حضورتان در آن‌ها را بر روی وب‌سایت اعلام کنید.
 • قابل استفاده از تمام دستگاه‌های موجود (واکنش گرا باشید): تا چند سال پیش طراحی برای وب به معنی طراحی برای کامپیوترها بود اما اکنون به معنی طراحی برای هر چیزی است که قادر به برقراری ارتباط اینترنتی باشد. وب سایت شما باید قادر باشد در تمامی دستگاه‌های موجود به صورت منطقی و زیبا قابل استفاده باشد.
 • سوالات متداول: معمولاً مشتریان سؤالات زیادی از شما دارند. شما باید پاسخ‌گوی نگرانی‌های مشتریان خود باشید. خیلی از این سؤالات به‌طور متناوب پرسیده می‌شود. شما می‌توانید این سؤالات متداول را لیست کرده و واضح و آشکار به آن پاسخ دهید.
 • هاستینگ خوب: شما نیاز دارید تا سایتتان روی سرور خوب قرار گیرد و این نیازمند هزینه است. این هزینه در مقابل سرویس‌دهی ۲۴ ساعته و افراد فنی زیاد هزینه انگشت شماری خواهد بود.
 • نکته کنکوری: هرگز قدرت سادگی را فراموش نکنید. فراموش کردن بعضی چیزها به نفعتان خواهد بود. موسیقی و استفاده از فلش در سایتتان را فراموش کنید. از اطلاعات اضافی در سایتتان بپرهیزید.

تولید محتوا

اگر وبسایت را خود را به صورت حرفه‌ای ایجاد کرده‌اید حال وقت آن است که شروع به فعالیت کنید. فعالیت مرتب و مستمر در بخش وبلاگ سایت شما کلید موفقیت کسب و کار شما خواهد بود. پس تا می‌توانید محتوای ناب و دست اول در حوزه کسب و کار خود تولید کنید و از کپی‌برداری پرهیز کنید.

بازاریابی اینترنتی از طریق روش‌های مختلف

همانطور که گفته شد عده‌ای گمان می‌کنند بازاریابی اینترنتی یعنی فروش اینترنتی توسط یک بازاریاب اینترنتی یا کارمند فروش که این قضیه صحت ندارد. بازاریابی اینترنتی روشی است برای تبلیغات که به دلیل ماندگاری زیاد، فراگیر بودن و همچنین ارزان بودن آن جایگاه خاصی در دنیای دیجیتال و در بین تبلیغات کنندگان باز کرده است.

روش‌های مختلفی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد.بازاریابی از طریق خدمات سئو و موتورهای جست‌وجو، ایمیل مارکتینگ، حضور در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی مویایلی و … از جمله روش‌های و تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی هستند. نکته‌ای که حائز اهمیت است توجه به این موضوع است که تمام تکنیک‌ها و روش‌ها باید در دیجیتال مارکتینگ انجام شوند. بر فرض مثال انجام بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نمی‌تواند به صورت مداوم ارتقای کسب و کار شما را تضمین کند.


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود