نحوه ی اسکن و پشتیبان گیری از لپ تاپ با استفاده از ویندوز 7

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه لپ تاپ خود را اسکن کامل کنید و از فایل های آن پشتیبان بگیرید. امن نگه داشتن فایل های کامپیوتر از وجود ویروس و برنامه های مخرب کار مهم و ضروری است.

مراحل 

اتصال داریو خارجی

  1. از داریو های کامپیوتر خود پشتیبان بگیرید. اطمینان حاصل کنید که USB, CD/DVD یا داریو خارجی به کامپیوتر متصل باشد.

انتخاب درایو

  1. انتخاب کنید که می خواهید در چه محلی ( درایو خارجی, CD/DVD , USB ) از اطلاعات کامپیوتر خود پشتیبان بگیرید, سپس روی دکمه ی Backup and Restore کلیک کنید.

فرایند پشتیبان گیری ممکن است کمی طول بکشد زیرا دائما اطلاعات در حال کپی و جایگذاری در دستگاه می باشند.

windows defender

  1. کامپیوتر را اسکن کنید. در سمت راست صفحه, گزینه ای به رنگ های سبز / زرد / قرمز مشاهده خواهید کرد؛ آن را باز کنید.

گزینه های Quick scan, Custom Scan و  Full Scan را مشاهده خواهید کرد, اگر می خواهید همه ی فایل ها را مورد بررسی قرار دهید از روش  Full Scan استفاده کنید, اگر می خواهید فایل مشخصی را مورد بررسی قرار دهید, از اسکن  custom استفاده کنید و اگر می خواهید فایل های جزئی را مورد بررسی قرار دهید از حالت اسکن Quick scan استفاده کنید.

اسکن کامپیوتر

اسکن کامل کمی بیشتر از 2 حالت دیگر به زمان احتیاج دارد اما بهترین حالت اسکن است زیرا تمام فایل های سیستم مورد بررسی قرار می گیرند.

اسکن خودکار

  1. اسکن های آینده را نیز برنامه ریزی کنید. زمانی که اسکن به اتمام رسید شما می توانید اسکن خودکار را فعال کنید. روی Settings کلیک کنید و نوع اسکن را روی Full scan تنظیم کنید, و زمان آن را مشخص کنید. ( شما باید حداقل هر هفته کامپیوتر را اسکن کنید )
  2. اکنون شما اسکن کامل و پشتیبان گیری سیستم را انجام داده اید!

منبع : نحوه ی اسکن و پشتیبان گیری از لپ تاپ با استفاده از ویندوز 7


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود