چگونه فضای هارد دیسک را افزایش دهیم؟

آیا هارد دیسک شما فضای کمی دارد؟ چندین روش وجود دارد که با آن می توانید در هارد دیسک خود فضای آزاد ایجاد کنید.

 

روش ها :

کنترل پنل

  1. برنامه های غیر قابل استفاده را غیر فعال کنید.

به START -> Settings -> Control Panel بروید و Add/Remove Programs را انتخاب کنید.

در این قسمت شما می توانید برنامه های نصب شده در سیستم را بر اساس اندازه و تاریخ آخرین استفاده ی آنها, مشاهده کنید. برنامه هایی را که مدت زیادی از آخرین استفاده ی آنها می گذرد, حذف کنید. هنگام حذف فایل ها دقت لازم را داشته باشید زیرا برخی فایل ها فایل های ضروری سیستم هستند.

حذف برنامه

  1. برنامه های استفاده نشده ی سیستم را حذف کنید.

به START -> Settings -> Control Panel بروید و Add/Remove Programs را انتخاب کنید. از سمت چپ صفحه روی دکمه ی Add/Remove Windows Components کلیک کنید. پنجره ی جدیدی برای شما نمایش داده می شود. علامت هر برنامه ای را که استفاده نمی کنید, حذف کنید. به عنوان مثال اگر برای چک کردن ایمیل  هایتان از Outlook استفاده نمی کنید, علامت آن را حذف کنید.

پاکسازی دیسک ها

  1. دیسک ها را پاکسازی کنید.

به START -> Run بروید. Cleanmgr را در فیلد متنی وارد کنید و دکمه ی enter را فشار دهید. هارد دیسک خود را انتخاب کنید [به طور پیش فرض C:]. همه ی گزینه های در دسترس را انتخاب کنید ( به جز گزینه ی Compress Files  که فایلی را حذف نمی کند, در واقع فضای مورد استفاده ی فایل ها را کاهش می دهد ) و روی OK کلیک کنید تا فایل های اضافی حذف شوند.

 

  1. سایز Recycle Bin را کاهش دهید.

از Windows Desktop روی آیکون Recycle Bin راست کلیک کنید. روی Properties کلیک کنید. روی Global چپ کلیک کنید. خواهید دید که روی 10% تنظیم شده است. آن را به 1-2% تغییر دهید. با این کار فضایی که هارد دیسک برای Recycle Bin در نظر گرفته است, کاهش پیدا می کند.

روی OK کلیک کنید. این فضا دفعه ی دیگری که defragment سیستم را انجام دهید, آزاد خواهد شد.

 

 منبع : چگونه فضای هارد دیسک را افزایش دهیم؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود