به روز رسانی درایور ها در کامپیوتر

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه درایور های سیستم ویندوز را نصب و به روز رسانی کنید. درایور ها ” راه انداز نرم افزار ” هستند, در واقع واسط بین سخت افزار و نرم افزار می باشند. درایور به وسیله ای ( مانند وب کم ) کمک می کند که بتواند کارش را در کامپیوتر انجام دهد. بیشتر قطعاتی که به کامپیوتر متصل می کنید, درایور هایشان به صورت خودکار در سیستم نصب می شوند, اما اگر درایور آن به روز نباشد ممکن است نتواند به درستی کار کند.

 

 

مراحلبه روز رسانی درایور ها در کامپیوتر

 

  1. منوی Start را باز کنید. از گوشه ی سمت چپ صفحه روی لوگوی ویندوز کلیک کنید.
  2. device manager را تایپ کنید. اکنون کامپیوتر برنامه ی Device Manager را پیدا می کند. شما می توانید با استفاده از این برنامه به روز رسانی درایور ها را انجام دهید.

برنامه Device Manager

  1. از بالای منوی Start , روی Device Manager کلیک کنید. با این کار پنجره ی Device Manager باز خواهد شد. ممکن است لازم باشد برای باز کردن پنجره ی Device Manager, قبل از ادامه ی کار از نوار وظیفه روی آیکون Device Manager کلیک کنید.

انتخاب قطعه

  1. category را باز کنید. برای قطعه ای که می خواهید درایور آن را به روز رسانی کنید, دسته مورد نظر را انتخاب کنید, سپس روی آن دو بار کلیک کنید. با این کار گزینه های مختلفی زیر عنوان دسته نمایش داده می شوند.

به عنوان مثال, اگر می خواهید درایور وب کم را به روز رسانی کنید, باید روی دسته ی Cameras دوبار کلیک کنید.

  1. نام قطعه را انتخاب کنید. زیر عنوان category, روی قطعه ی خاصی که می خواهید درایور آن را به روز رسانی کنید, کلیک کنید. با این کار قطعه انتخاب می شود.

گزینه update driver

  1. روی زبانه ی Action کلیک کنید. شما می توانید این زبانه را در پنجره ی Device Manager پیدا کنید. با این کار یک منوی کشویی باز خواهد شد.
  2. روی Update driver کلیک کنید. این گزینه در بالای منوی کشویی قرار دارد. پنجره ی جدیدی باز خواهد شد.

آپدیت خودکار درایور

  1. روی Search automatically for updated driver software کلیک کنید. این گزینه در وسط منو قرار دارد. اکنون کامپیوتر درایور ها را به صورت آنلاین اسکن می کند.
  2. صبر کنید تا درایور ها به روز رسانی شوند. هنگام اتمام بروز رسانی های درایور اعلان دریافت خواهید کرد.

در صورت نیاز لازم است برای به روز رسانی درایور طبق دستور العمل های مشخص شده پیش بروید.

اگر پیام “The best drivers for your device are already installed” را مشاهده کنید, درایور شما به روز رسانی شده است.

 

منبع : به روز رسانی درایور ها در کامپیوتر


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود