طرز تهیه ی کیک در ماکروویو

برای درست کردن غذاهای مورد علاقه تان همیشه لازم نیست فر داشته باشید. با استفاده از ماکروویو نیز می توانید غذا های خوشمزه ای مانند کیک, پیتزا, نان و شیرینی را در مدت زمان کمتری تهیه کنید. فقط لازم است برای این کار از ظرف مناسب استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که مدت زمان پخت بسته به قدرت ماکروویو شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

کیک

مواد لازم :

3 ¼ فنجان آرد

1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر

½ قاشق چای خوری جوش شیرین

½ قاشق چای خوری نمک

2 تکه کره

2 عدد تخم مرغ

2 فنجان شیر

1 قاشق غذا خوری وانیل

 

مراحل :

 

  1. مواد خشک را در یک کاسه ی بزرگ بریزید. 3 ¼ فنجان آرد , 1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر, ½ قاشق چای خوری جوش شیرین و ½ قاشق چای خوری نمک را در کاسه ی بزرگی بریزید. با استفاده از قاشق مواد را با هم مخلوط کنید.
  2. دو تکه کره را در ماکروویو قرار دهید تا ذوب شود. کره را در ظرف مناسبی قرار دهید و درون ماکروویو بگذارید و آن را به مدت 30 ثانیه روشن کنید. اگر کره در 30 ثانیه ذوب نشد, می توانید 15 ثانیه ی دیگر آن را درون ماکروویو بگذارید.
  3. مواد مایع را در کاسه ی دیگری با هم مخلوط کنید. دو عدد تخم مرغ, 2 فنجان (473.2 میلی لیتر) شیر و 1 قاشق غذا خوری وانیل را در کاسه ای بریزید. تا زمانی که مواد کاملا با هم ترکیب شوند به هم زدن ادامه دهید.
  4. ترکیب شیر و کره ی ذوب شده را به مواد خشک اضافه کنید. به کمک قاشق مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید.
  5. مواد کیک را در یک ظرف سیلیکونی بریزید. اگر می خواهید کیک چند لایه درست کنید, مواد کیک را در چندین ظرف جداگانه بپزید. دقت داشته باشید که هر لایه باید به تنهایی در ماکروویو پخته شود. نگران چسبیدن کیک به قالب نباشید. کیک به قالب سیلیکونی نمیچسبد.

شما می توانید قالب های سیلیکونی را از فروشگاه های آنلاین یا از مرکز خرید ها خریداری کنید.

  1. قالب کیک را درون ماکروویو قرار دهید و آن را روی high تنظیم کنید و به مدت 2 دقیقه و 30 ثانیه روشن کنید. بعد از این زمان بررسی کنید که کیک کاملا پخته شده باشد. اگر کیک هنوز خمیری بود مجددا به مدت یک دقیقه ی دیگر آن را درون ماکروویو قرار دهید تا کاملا پخته شود.
  2. قبل از اضافه کردن خامه اجازه دهید کیک کاملا سرد شود. برای سرد شدن کیک حدودا یک ساعت باید صبر کنید. تا زمانی که کیک کاملا سرد نشده است خامه را به آن اضافه نکنید در غیر این صورت خامه آب می شود. بعد از تزئین کیک می توانید آن را سرو کنید.

 

منبع : طرز تهیه ی کیک در ماکروویو


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود