طرز تهیه ی خمیر نمکی

بدون دیدگاه

 

طرز تهیه ی خمیر نمکی 

فرزندان شما قطعا از بازی با این خمیر لذت خواهند و در تهیه ی آن به شما کمک خواهند کرد! تهیه ی این خمیر سرگرم کننده و بازی با آن لذت بخش است. اجازه دهید قوه ی تخیل فرزندانتان قوی شود و با این خمیر ها اشکال جدید بسازند.

خمیر نمکی

مواد لازم :

2 فنجان (256 گرم) آرد همه منظوره

1 فنجان (201 گرم) نمک

3/4 فنجان (180 میلی لیتر) آب

2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) روغن گیاهی

رنگ غذا ( اختیاری )

 

 

مراحل تهیه ی خمیر

 

  1. 2 فنجان (256 گرم) آرد را در یک کاسه ی بزرگ بریزید. 1 فنجان (201 گرم) نمک، 4/3 فنجان (180 میلی لیتر) آب و 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) روغن گیاهی را به کاسه اضافه کنید.

مواد را کاملا با هم مخلوط کنید.

  1. خمیر را روی سطح صافی مانند تخته کار بگذارید و آن را به خوبی با دست ورز دهید تا نرم و ضخیم شود.
  2. رنگ غذا را ( اختیاری ) به مواد اضافه کنید. چندین تکه با رنگ های مختلف ایجاد کنید. شما می توانید با استفاده از رنگ هایی که برای تزئین کیک استفاده می کنید خمیر را رنگ کنید.
  3. خمیر نمکی را در ظرف در بسته ای نگه داری کنید. اگر از مواد به خوبی نگه داری شود, می توانید چندین روز از خمیر استفاده کنید.

 

 

راه های استفاده از خمیر 

  1. می توانید با این خمیر جواهرات درست کنید. فرزندان شما می توانند با استفاده از این خمیر برای خودشان گردنبند و گوشواره درست کنند.
  2. می توانید با استفاده از این خمیر مجسمه درست کنید. بخش های مختلف مجسمه ی خود را درست کنید و بعدا آنها را به هم بچسبانید. برای چسباندن خمیر باید دو طرف خمیر را خیس کنید و به هم بچسبانید.
  3. می توانید با استفاده از این خمیر مواد خوراکی آشپزخانه را درست کنید تا کودکان هنگام بازی بتوانند از آنها استفاده کنند.

 

منبع : طرز تهیه ی خمیر نمکی


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود