آموزش زبان از طریق Duolingo

آیا می خواهید با استفاده از Duolingo زبان جدید یاد بگیرید؟ شما می توانید به صورت رایگان در Duolingo حساب ایجاد کنید و در گوشی و کامپیوتر خود زبان جدید را تمرین کنید. در اینجا به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

 

 

مراحل :

گزینه home

  1. روی گزینه ی Home کلیک کنید تا به بخش مهارت ها برسید. بخش مهارت ها جایی است که در آن اصل آموزش ها مشخص شده است. این یک خلاصه از بخش های مختلف است و هر بخش شامل چندین درس می شود.

هر چه بیشتر یاد بگیرید, بخش های آموزشی بیشتری برای شما باز خواهد شد.

  1. امتحان تعیین سطح بدهید و متوجه شوید تا چه سطحی از زبان مورد نظر را یاد دارید ( اختیاری ). اگر قبلا بخشی از زبان را آموخته اید می توانید هر قسمت از درس را امتحان دهید. برای امتحان دادن روی دکمه ی طلایی در انتهای هر درس کلیک کنید.

مهارت های زبان

  1. روی اولین مهارت کلیک کنید. عنوان آن احتمالا باید “Basics 1 ” باشد.

 

  1. روی یک درس کلیک کنید. در هر مهارت, چندین درس وجود دارد. برای شروع روی اولین درس کلیک کنید. در ابتدا شما چهار قلب دارید, هر بار که به سوالی, پاسخ اشتباه دهید یکی از قلب های خود را از دست می دهید. هدف این است که با حفظ قلب های خود بتوانید به سوالات به صورت درست پاسخ دهید. در اینجا چندین نوع سوال برای هر درس وجود دارد :

 

 

بخش واژگان: یک تصویر از یک آیتم خواهید دید و از شما خواسته می شود تا نام آن را بگویید.

 

بخش ترجمه: از شما خواسته می شود یک کلمه یا جمله را از زبان انگلیسی به زبان دوم و برعکس ترجمه کنید.

 

بخش گوش دادن : شما یک کلیپ صوتی می شنوید. یک کلمه یا یک جمله برای شما پخش می شود و شما باید آن را تایپ کنید. ( توجه داشته باشید که در این بخش نیازی به ترجمه کردن نیست, یعنی اگر جمله ای به زبان اسپانیایی می شنوید باید آن را به همان زبان تایپ کنید نه به زبان انگلیسی) برای اینکه فایل صوتی آهسته تر پخش شود می توانید روی دکمه ای که زیر اسپیکر اصلی قرار دارد کلیک کنید.

 

بخش صحبت کردن ( اختیاری ) : از شما خواسته می شود جمله ای را تکرار یا ترجمه کنید.

اگر نمی خواهید بخش صحبت کردن را امتحان دهید, از گوشه ی سمت راست صفحه روی Settings کلیک کنید و میکروفن دستگاه خود را خاموش کنید.

معانی کلمات زبان

  1. برای کلماتی که نیاز به کمک دارید, باید موس خود را روی آنها بکشید. Duolingo ترجمه ی کلمات یا چندین گزینه برای راهنمایی در اختیار شما قرار می دهد.

به خاطر داشته باشید که هر چه مراحل یادگیری بالاتر بروید این گزینه کمتر به شما کمک خواهد کرد.

 

  1. از دستورات صفحه کلید استفاده کنید. اگر با استفاده از صفحه کلید مراحل یادگیری را طی کنید بسیار سریعتر از کلیک کردن خواهد بود. در اینجا به شما آموزش داده می شود که چگونه این کار را انجام دهید :

Enter: پاسخ را نمایش می دهد.

1، 2 یا 3: پاسخ سوالات چند گزینه ای را انتخاب می کند.

فلش های بالا و پایین : در گزینه های منوی کشویی می توانید به بالا و پایین حرکت کنید.

Ctrl + Space: کلیپ صوتی مجددا پخش خواهد شد.

Ctrl + Shift + Space: کلیپ صوتی مجددا با سرعت آرامتری پخش خواهد شد.

برای مشاهده ی دستورات بیشتر صفحه کلید از گوشه ی سمت راست گزینه ی Help را انتخاب کنید.

  1. تمرین کنید ! کلید یادگیری زبان جدید تمرین و تکرار چیزهایی است که به تازگی یاد گرفته اید. بعد از چند درس صبر کنید و تمرین کنید. یا اگر تنها 5 دقیقه برای یادگیری زبان وقت دارید سعی کنید از خودتان امتحان بگیرید. Duolingo راه های مختلفی برای امتحان گرفتن از خودتان ارائه می دهد :

 

تمرین کلی : به بخش مهارت ها بروید و از سمت راست روی گزینه ی “Practice all skills” کلیک کنید. به صورت تصادفی سوالاتی در مورد آنچه آموخته اید از شما پرسیده می شود.

تمرین مهارت های فردی : برای یاد آوری مهارت هایی که آموخته اید, از سمت راست صفحه روی دکمه ی آبی رنگ “Practice skill” کلیک کنید.

یاد آوری کلماتی که در آنها ضعیف هستید : از نوار بالای صفحه روی Vocabulary کلیک کنید. سپس از سمت راست روی دکمه ی “Practice weakest words” کلیک کنید. Duolingo کلماتی را که اخیرا آموخته اید و کلماتی که کمتر با آنها رو به رو می شوید را به شما نمایش می دهد.

 

  1. سعی کنید در یادگیری زبان پیشرفت کنید. هنگامی که برخی مهارت ها را به خوبی یاد می گیرید, به رنگ طلایی تغییر می کنند. اگر کمتر تمرین کنید, سرعت پیشرفت شما کاهش پیدا می کند و مهارت شما از رنگ طلایی به رنگ های دیگری تبدیل می شود.

 

منبع : آموزش زبان از طریق Duolingo


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود