چگونه از طریق موبایل جستجوی تصویری انجام دهیم؟

آیا از کسی عکس دارید اما نمی دانید آن فرد کیست یا این عکس چه معنایی دارد؟ شما می توانید با استفاده از ابزار های جستجوی رایگان دیگر کپی های این عکس را پیدا کنید و اطلاعات بیشتری در مورد این عکس کسب کنید. Google Images  و  TinEyeیکی از مشهور ترین ابزار ها برای این کار هستند و شما می توانید حتی از طریق موبایل خود نیز این کار را انجام دهید.

 

 

مراحل

 

  1. در دستگاه خود مرورگر Chrome را نصب کنید. شما نمی توانید به صورت مستقیم با استفاده از وب سایت Google Image Search در موبایل خود جستجوی تصویری انجام دهید و حتما لازم است  این برنامه را دانلود و نصب کنید. شما می توانید Chrome را به صورت رایگان از app store دانلود کنید.

 

شما می توانید برای جستجوی تصویری در TinEye, آدرس اینترنتی را در فیلد جستجو وارد کنید. روی عکس ضربه بزنید و نگه دارید, سپس برای کپی کردن آدرس اینترنتی گزینه ی “Copy image address” را انتخاب کنید. سپس می توانید این آدرس را در فیلد جستجوی TinEye جایگذاری کنید.

انتخاب عکس

  1. عکس مورد نظر را که می خواهید در مورد آن جستجو کنید. با استفاده از Chrome به بخشی که عکس در آن ذخیره شده است بروید. اگر فایل عکس را در کامپیوتر دارید, آن را در یک سرویس میزبان مانند Imgur بارگذاری کنید سپس در موبایل خود به قسمتی که عکس را در آن بارگذاری کردید بروید.
  2. روی عکس مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید. بعد از لحظاتی منوی جدیدی باز خواهد شد.

گزینه Search Google for this image

  1. گزینه ی “Search Google for this image ” را انتخاب کنید. با این کار جستجوی تصویری برای عکس مورد نظر انجام خواهد شد.

نتایج جستجو تصویری

  1. نتایج را بررسی کنید. گوگل نام تصویر را حدس می زند و لینک به صفحاتی که از این عکس استفاده می کنند را نمایش خواهد داد. تصاویر مشابه را می توانید در پایین لیست مشاهده کنید.

منبع : چگونه از طریق موبایل جستجوی تصویری انجام دهیم؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود