سرطان چشم چیست و چه علائمی دارد ؟

علائم سرطان چشم چیست؟

سرطان چشم و علائم آن

سرطان چشم که امروزه بسیار شایع شده است ، نگرانی های بسیاری را برای مراجعین و بیماران ایجاد نموده است . بسیاری از افراد برای داشتن چشم های سالم و بینا مراجعات بسیاری به متخصصین خواهند داشت . گفتنی است که چکاپ مرتب از چشم ها توسط متخصص چشم یکی از اموری است که باید در زمره ی فعالیت های خود قرار دهید.

فشارهای چشمی معمولا اولین علائم ابتلای فرد به بیماریهای چشمی است ، فرد با احساس فشار و درد شدید در ناحیه چشم باید نگران چنین مساله ای باشد ، دقت به تغییرات دید و البته سر درد های مزمن نیز می تواند شما را از این سرطان مطلع سازد. احساس فشار روی کره چشم و آسیب های زیاد در دید یکی از مهم ترین علائمی است که باید در صورت مشاهده ی آن به پزشک مراجعه نمایید . باید دقت داشته باشید که بسیاری از سرطان های چشمی با علائم ساده بروز می نمایند.

تومورهای سطح چشم به صورت توده‌های بزرگ با تغییر رنگ لایه‌های پوشاننده چشم بروز می نمایند ، بنابراین با کم رنگ شدن کره ی چشم و بیرون زدگی آن حتما به یک پزشک برای تشخیص بیماری مراجعه کنید . این بیماری که مختص سن خاصی نیست در کودکان و بزرگسالان رخ خواهد داد و البته این سرطان نیز مانند سایر سرطان ها خوش خیم و یا بد خیم خواهد بود.

علائم تومورهای چشم

علائم تومورهای چشمی شامل بیرون‌زدگی کره چشم، درد، کاهش بینایی، دوبینی، قرمزی، تورم پلک یا توده قابل مشاهده است.

تشخیص سرطان چشم چگونه خواهد بود ؟

با مشاهده تاری دید، فشار های چشمی ، و البته تغییر رنگ چشم ها باید به پزشک مراجعه نمایید ، با مراجعه به متخصص چشم پزشک نوع بیماری چشمی شما تشخیص داده خواهد شد .توجه به علائمی مانند وضع دید، شرایط کلی سلامت و عملکرد چشم و بافت‌های اطراف آن برای تشخیص وجود یا عدم وجود سرطان بسیار مهم می باشد .یکی از شایع ترین بیماری ها در زمینه ی چشم ملانومای چشمی است که می تواند آسیب های جدی به چشم و دید وارد نماید.

ملانومای چشمی چیست؟

ملانومای چشمی در بزرگسالان بسیار شایع است، ملانوما نوعی اختلال است که در سلول‌های پوستی تولیدکننده ملانوم ایجاد می‌شود. این سرطان با کمک انکولوژیست تشخیص داده خواهد شد و درمان های لازم در مراحل اولیه انجام خواهد شد.

منبع:علائم سرطان چشم چیست؟

علائم سرطان چشم چیست؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود