چگونه خود را به طور کامل تغییر دهیم؟

تغییر کامل در ” خود ” شما می تواند فوق العاده چالش برانگیز باشد, اما اگر فکر می کنید نمی توانید از همه ی پتانسیل های خود استفاده کنید, یا زندگی شما در مسیر اشتباه قرار دارد, یک تغییر بزرگ برای شما خوب است. برای تغییر دادن خودتان باید ابتدا با خود صادق باشید و نقاط ضعف خود را به خوبی بشناسید. برای رسیدن به این خواسته ی خود باید اهداف کوتاه و بلند مدت داشته باشید. در این مقاله مراحل ایجاد تغییر در خود را برای شما توضیح خواهیم داد:

مرحله اول : درک تغییر

 1. ابتدا بفهمید که چه می خواهید. می توانید از خودتان بپرسید ” آیا می خواهید تغییری ایجاد کنید “. برای ایجاد تغییر در خودتان ابتدا باید کاملا بخواهید که این کار را انجام دهید. در مورد هر جنبه ای از زندگی خود فکر کنید و بفهمید که آیا مایل به تغییر آنها هستید.

جهت زندگی خود را ارزیابی کنید.

قبول کنید که فعالیت های زندگی شما ممکن است تغییر کند.

در مورد نتایج آن واقع بین باشید.

اگر صادقانه باور ندارید که می توانید همه ی اینها را تغییر دهید, در مسیر اشتباه قرار دارید.

+++++++

 1. تصور کنید که آیا امکان تغییر در شما وجود دارد. اکنون که می خواهید تغییر کنید, باید بدانید که آیا تغییر در شما امکان پذیر است یا خیر. بنشینید و تصمیم جدید بگیرید.

شما به توانایی تغییر کردن احتیاج دارید.

شما به ابزار هایی برای تغییر کردن احتیاج دارید.

شما برای تغییر کردن به زمان احتیاج دارید.

شما برای تغییر کردن به یک پشتیبان احتیاج دارید.

صادق بودن با خود

 1. در مورد خودتان صادق باشید. در مورد ویژگی های خودتان صادق باشید. اگر تصویری متفاوت با آنچه که هستید از خود داشته باشید, هیچوقت در مسیر درست تغییر قرار نمیگیرید.

از دوستان خود بپرسید که در مورد شما چگونه فکر می کنند. اگر با آنچه که خودتان فکر می کردید هماهنگ نبود شما با خودتان صادق نبوده اید.

تصمیماتی که در روز میگیرید را ارزیابی کنید و بفهمید که چرا چنین تصمیماتی گرفته اید. برای ایجاد تغییر کامل در زندگی باید دلایل انجام کارهای خود را تغییر دهید.

 1. نتیجه خود را بنویسید. یک هدف نهایی برای این مرحله معین کنید و آن را بنویسید. با این کار هر بار که به این نوشته ها نگاه می کنید و موفقیت های خود را مشاهده می کنید انرژی و انگیزه به دست می آورید.

مرحله دوم : الگو پیدا کنید

الگوبرداری از افراد

 1. از بهترین ها یاد بگیرید. الگوی شما هرکسی می تواند باشد : می تواند از شما جوان تر, پیر تر , دوست, آشنا, غریبه یا فرد مشهوری باشد. فردی را پیدا کنید که به چیزی که شما می خواهید باشید بسیار نزدیک باشد. ممکن است شخصی آن طور که شما دوست دارید لباس بپوشید. ممکن است شخصی آن طور که شما دوست دارید رفتار کند. شما می توانید از این افراد الگو و الهام بگیرید.

اگر این افراد را می شناسید با آنها قرار ملاقات بگذارید. رفتار آنها را تحت نظر بگیرید .

اگر این فرد کسی است که از آن دور هستید, در مورد آن تحقیق کنید.

 1. با افراد مناسب همکاری کنید. معاشرت با فرد مناسب و مثبت در زندگی شما حتی مهم تر از پیدا کردن الگو است. هنگامی که با کسی معاشرت دارید بیشتر از آن الگو می گیرید. با افرادی وقت بگذرانید که به اهداف شما نزدیک تر هستند.

به عنوان مثال اگر می خواهید خوش برخورد باشید با افراد خوش برخورد معاشرت کنید.

اگر می خواهید از لحاظ اقتصادی قوی تر باشید, با افراد موفق در زمینه ی اقتصاد معاشرت کنید.

 1. یک دوست صمیمی و هم صحبت پیدا کنید. کسی را پیدا کنید که در کارهایتان به شما مشورت دهد و ایراد رفتار شما را به شما بگوید, کسی که حداقل هر هفته بتوانید با او ارتباط تلفنی داشته باشید و به دیدن او بروید.

سعی کنید الگوی خود را به دوست صمیمی خود تغییر دهید. این بهترین راه است. آنها می توانند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

مرحله سوم : اهداف ممکن داشته باشید.

داشتن اهداف

 1. اهداف روزانه یا هفتگی داشته باشید. اگر هدف شما خیلی بزرگ است باید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید. هر قدمی که برمیدارید باید شما را به هدفتان نزدیکتر کند. این هدف باید ممکن باشد.

سعی کنید دوست خود را در جریان این اهدافتان بگذارید.

به عنوان مثال هدف “خوش برخورد بودن” بزرگ است. آن را به ” انجام دو رفتار خوب در روز ” تغییر دهید.

 1. اهداف خود را تنظیم کنید. اگر به سختی به اهداف خود می رسید, اهداف خود را کوچکتر کنید در غیر این صورت ممکن است از تغییر نا امید شوید. با دوستتان هدف مورد نظر خود را در میان بگذارید و اگر رسیدن به هدف شما غیر ممکن است, آن را با دوست خود تغییر دهید.
 2. موفقیت های خود را قبول کنید و به تغییر ادامه دهید. برای یاد آوری موفقیت های خود کمی وقت صرف کنید. هر بار که به یکی از اهداف خود میرسید به هدف اصلی خود نزدیک تر می شوید. برای موفقیت های خود ارزش قائل شوید و به تغییر کردن ادامه دهید.

مرحله چهارم : تغییرات را ارزیابی کنید

 1. هنگامی که به هدف خود رسیدید بنشینید و به نوشته ای که در ابتدای کار یادداشت کرده بودید نگاه کنید. همه ی تغییراتی که نوشته بودید اکنون جزئی از شما شده اند.
 2. اهداف جدید داشته باشید. هنگامی که به هدف اصلی خود رسیدید نیاستید و سعی کنید فرد بهتری از آنچه هستید باشید. همان طور که قبلا این کار را انجام داده اید سعی کنید باز هم برای خود اهداف هفتگی تعیین کنید.

به عنوان مثال اگر می خواهید در ظاهر خود تغییر ایجاد کنید, سعی کنید هدف شما این باشد که در هفته ی آینده برای خود دو لباس جدید بخرید.

 1. با دوستانتان که در راه تغییر شما کمک کردند, در ارتباط بمانید. اهداف خود را با آنها در میان بگذارید.

به آنها نیز کمک کنید که به اهداف خود برسند.

منبع : چگونه خود را به طور کامل تغییر دهیم؟


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود