ضبط ویدئو های  Netflix از طریق OBS در سیستم عامل های (Windows/Mac)

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه ویدئو های Netflix را دانلود کنید و آنها را بعدا با استفاده از ویژگی آفلاین Netflix در برنامه ی ویژه ی گوشی های هوشمند و یا از طریق ضبط صفحه نمایش کامپیوتر, تماشا کنید.

 

ضبط فیلم از طریق OBS در سیستم عامل های (Windows/Mac)

 1. به وب سایت نرم افزار پخش (OBS) بروید. این برنامه ی رایگان به شما این امکان را می دهد تا بتوانید صفحه ی دسکتاپ را ضبط کنید و از این طریق شما می توانید ویدئو های Netflix را ضبط کنید.

OBS کاملا رایگان است, از هیچ تبلیغاتی پشتیبانی نمیکند و هیچ کس از دانلود و نصب این برنامه سودی نمی برد.

 1. روی Download OBS Studio کلیک کنید.
 2. روی دکمه ی مربوط به سیستم عامل کامپیوتر خود کلیک کنید. شما می توانید OBS را برای سیستم عامل های Windows, Mac و Linux دانلود کنید.
 3. بعد از اینکه برنامه به صورت کامل دانلود شد روی نصب آن کلیک کنید. شما می توانید فایل دانلود شده ی این برنامه را در لیست Downloads و یا در پوشه ی Downloads مشاهده کنید.
 4. برای نصب OBS طبق دستورالعمل ها پیش بروید. اگر شما این نرم افزار را مستقیما از وب سایت OBS دانلود کردید، لازم نیست نگران بدافزارها باشید.
 5. بعد از نصب برنامه آن را اجرا کنید. بعد از اتمام فرایند نصب گزینه ی اجرای برنامه نمایش داده خواهد شد.
 6. روی دکمه ی Settings کلیک کنید. شما این گزینه را در گوشه ی سمت راست پنجره ی OBS مشاهده خواهید کرد.
 7. روی زبانه ی Hotkeys کلیک کنید. با این کار میانبری ایجاد می کنید که هنگام شروع و اتمام ضبط نیازی به باز کردن برنامه ی OBS نخواهید داشت. این برنامه بسیار مفید است زیرا شما می توانید هر چیزی را در صفحه ی کامپیوتر خود ضبط کنید.
 8. روی فیلد Start Recording کلیک کنید.
 9. کلید ترکیبی که می خواهید استفاده کنید را فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که از میانبرهایی استفاده نکنید که در مرورگر شما کاری انجام می دهند.
 10. روی فیلد Stop Recording کلیک کنید.
 11. کلید ترکیبی که می خواهید استفاده کنید را فشار دهید. دکمه ای نزدیک به دکمه هایی که برای شروع ضبط مشخص کرده اید را انتخاب کنید تا بتوانید آنها را به راحتی به خاطر بسپارید. به عنوان مثال اگر دکمه های ترکیبی برای شروع ضبط Ctrl+⇧ Shift+F11 می باشد شما می توانید برای پایان ضبط دکمه های Ctrl+⇧ Shift+F12 را انتخاب کنید.
 12. روی زبانه ی Output کلیک کنید. با این کار می توانید کیفیت ضبط و محل ذخیره ی ویدئو را مشخص کنید.
 13. در فیلد Recording Path روی دکمه ی Browse کلیک کنید. با این کار می توانید محل ذخیره ی ویدئو را مشخص کنید. به طور پیش فرض ویدئو در پوشه ی Videos ذخیره می شود.
 14. روی منوی Recording Format کلیک کنید.
 15. روی mp4 کلیک کنید. این فرمت رایجی است که در اکثر دستگاه ها پخش خواهد شد. اگر شما فرمت خاصی مد نظر دارید که می خواهید به جای آن استفاده کنید، می توانید آن را در این مرحله انتخاب کنید.
 16. روی Apply و سپس OK کلیک کنید. با این کار تغییرات ذخیره خواهد شد.
 17. از انتهای لیست Sources روی علامت + کلیک کنید.
 18. روی Display Capture کلیک کنید.
 19. روی OK کلیک کنید.
 20. علامت گزینه ی Capture Cursor را حذف کنید. با این کار موس شما در صفحه ی ضبط ویدئو نمایش داده نمی شود.
 21. روی OK کلیک کنید. اکنون می توانید هر چیزی را که در صفحه ی کامپیوتر نمایش داده می شود را ضبط کنید.
 22. میکروفون را خاموش کنید اگر میکروفون وصل شده است، روی دکمه Mute در کنار قسمت Mixer در پنجره ی OBS کلیک کنید.
 23. هرگونه برنامه ی اضافی را ببندید. شما باید احتمال نمایش اعلان برنامه های دیگر را به حداقل برسانید. هر برنامه ی دیگری را ببندید و برنامه ی OBS را باز نگه دارید.
 24. کروم یا فایرفاکس را باز کنید. اگر از این مرورگرها استفاده می کنید، می توانید صفحه کامپیوتر را ضبط کنید، اما اگر از Internet Explorer یا Edge استفاده می کنید, چنین ویژگی در دسترس نخواهد بود.
 25. وارد Netflix شوید. در مرورگر خود وارد حساب کاربری Netflix خود شوید.
 26. ویدئویی که می خواهید اجرا کنید را انتخاب کنید. شما می توانید هر ویدئویی را در Netflix ضبط کنید.
 27. سریعا دکمه ی توقف را فشار دهید و ویدئو را به حالت نمایش کامل تغییر دهید.
 28. روی دکمه ی Full Screen کلیک کنید.
 29. دکمه ی ترکیبی برای شروع ضبط ویدئو را فشار دهید. با این کار ضبط در OBS آغاز خواهد شد. هیچ گونه اعلانی مشاهده نخواهید کرد.
 30. روی Play در Netflix کلیک کنید. با این کار ویدیو شروع به پخش خواهد کرد.
 31. اجازه دهید تا ویدئو به طور کامل پخش شود. ویدئو را هنگام پخش نبندید. اگر نمی خواهید هنگام ضبط فیلم, آن را مشاهده کنید می توانید بلندگو ها و مانیتور را خاموش کنید.
 32. هنگامی که ویدئو به اتمام رسید روی میانبر Stop Recording کلیک کنید. اکنون ویدئو در محلی که از قبل مشخص کرده اید ذخیره خواهد شد.
 33. با استفاده از free editor ویدئو را برش دهید. برنامه های زیادی وجود دارد که شما می توانید به کمک آنها بخش هایی از صفحه را که جز ویدئو نیستند برش دهید.

یکی از این برنامه ها Avidemux می باشد.

 

منبع : ضبط ویدئو های  Netflix از طریق OBS در سیستم عامل های (Windows/Mac)


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود