نحوه طراحی یک فرم

بدون دیدگاه

نحوه طراحی یک فرم

طراحی فرم یک کار مشترک در بسیاری از برنامه های اداری است. در برخی موارد به روز کردن یک فرم قدیمی مفید است. در برخی موارد شما می خواهید فرم جدیدی برای یک سمت شغلی ایجاد کنید. در همه ی موارد شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. ترفند ها به شما روش انجام این کار را آموزش خواهد داد.

مراحل :

  1. اطلاعاتی که باید درون فرم قرار بگیرد را مشخص کنید. بخش های مختلفی که باید درون فرم قرار بگیرد را مشخص کنید و تعداد فیلد ها و فضای مورد نیاز برای آنها را تعیین کنید.

اطلاعات فرم

  1. این اطلاعات را طوری مرتب کنید که توالی منطقی داشته باشند. یک روش کلاسیک برای این کار ابتدا پرسیدن نام, نام خانوادگی, آدرس, شهر , تاریخ تولد, کد پستی, شماره تلفن, شماره فکس و … می باشد.
  1. قالب مناسبی برای فرم ایجاد کنید. شما می توانید به کمک نرم افزار هایی که در کامپیوتر وجود دارد, به خوبی قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. سعی کنید در قالب شما فضایی برای پر کردن فیلد ها در نظر گرفته شود.

سفارشی کردن قالب

  1. قالب خود را سفارشی کنید. در اکثر برنامه ها, شما می توانید طول و عرض هر فیلد را مشخص کنید, هم چنین می توانید نوع کاراکتر های هر فیلد را مشخص کنید. با این کار شماره تلفن و تاریخ در فرمت به خصوص خود وارد می شوند.

اضافه کردن منوهای کشویی

  1. در صورت لزوم، منوهای کشویی را اضافه کنید. اگر فرم شما در محیط آنلاین و کامپیوتری قرار می گیرد, می توانید از منو های کشویی استفاده کنید.
  2. فرم خود را بررسی و امتحان کنید. اگر فرم شما آنلاین است, سعی کنید ابتدا خودتان فرم را پر کنید تا از درستی همه ی فیلد ها مطمئن شوید. اگر یکی از منو ها به درستی کار نکرد, مجددا به فرم برگردید و آن را تغییر دهید.

منبع : نحوه طراحی یک فرم


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود