چه کار کنیم که سقف خانه بلند تر به نظر برسد ؟

این روز ها افراد بیشتری در آپارتمان ها زندگی می کنند و این مشکل باعث شده است که طراحی آپارتمان ها به گونه ای باشد که سقف کوتاه تر شود. با استفاده از چند ترفند و رنگ آمیزی ساده شما می توانید کاری کنید که سقف منزلتان بلند تر به نظر برسد.

 

نقاشی ساختمان :

نقاشی سقف

 1. سعی کنید برای رنگ آمیزی از رنگ های روشن و یا سفید استفاده کنید. رنگ آمیزی یکی از ارزان ترین راه ها برای ایجاد یک تنوع بزرگ در منزل است. اگر دوست دارید دیوار ها رنگ تیره داشته باشند, رنگ سفید را برای سقف انتخاب نکنید.
 2. اگر می خواهید بهترین نتیجه را به دست آورید, از رنگ مات استفاده کنید. استفاده از رنگ مات می تواند به خوبی برآمدگی های روی سطح دیوار را بپوشاند اما رنگ براق برآمدگی های دیوار را مشخص می کند.
 3. گچبری ها را به رنگ دیوار در آورید. با این کار می توانید چند اینچ به ارتفاع دیوار اضافه کنید.
 4. طرح عمودی ایجاد کنید. هر چه کنتراست رنگ ها بیشتر باشد ارتفاع دیوار بیشتر به نظر می رسد. به جز رنگ آمیزی می توانید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که خطوط عمودی دارند. هم چنین می توانید از نوار چسب های مخصوص این کار استفاده کنید.

 

 

طراحی دیوار ها :

قاب عکس عمودی

 1. قاب های بلند آویزان کنید. با کمک چند قاب عکس بلند, می توانید خطوط عمودی روی دیوار ایجاد کنید. هر چه بیشتر بتوانید روی دیوار خطوط عمودی ایجاد کنید, به بلند دیده شدن دیوار کمک بیشتری خواهید کرد.
 2. برای افزایش نور از آینه ها استفاده کنید. آینه ها نور اتاق را بیشتر منعکس می کنند و باعث می شود احساس کنید که اتاق بزرگتر از آنچه که هست, می باشد.

می توانید آینه های قد بلند را در اتاق آویزان کنید.

اگر آینه به سقف نزدیک تر باشد, تاثیر بیشتری خواهد داشت.

 1. پرده ها را با طراحی عمودی آویزان کنید و سعی کنید انتهای پرده به زمین برسد.

روش دیگر این است که پرده های تیره را کنار بکشید و نور را افزایش دهید تا خانه احساس دل بازی بیشتری را به شما انتقال دهد. البته این مسئله حریم خصوصی شما را کمتر می کند.

 1. در ارتفاع بالای دیوار قفسه نصب کنید. با این کار نه تنها باعث شده اید که دیوار بلند تر به نظر برسد, بلکه فضای بیشتری برای استفاده ی خود فراهم کرده اید.

 

تزئین اتاق :

تزئین اتاق

 1. از وسایلی استفاده کنید که قد آنها کوتاه باشد. این کار باعث می شود که سقف بلند تر به نظر برسد. سعی کنید لوازمی برای منزل خود بخرید که رنگ آنها روشن باشد.
 2. از لوازمی استفاده کنید که نور پردازی رو به بالا داشته باشند. با این کار خطای دید ایجاد می شود و احساس می کنید ارتفاع دیوار بلند تر است.

از نور پردازی های رو به پایین استفاده نکنید که نتیجه ی عکس خواهد داشت.

 1. با لوازم قد بلند منزل را تزئین کنید. سعی کنید اشیا قد بلند مانند شمع و گلدان های بزرگ را کنار دیوار ها بگذارید.
 2. از فرش های رنگ روشن با رنگ های متفاوت استفاده کنید تا توجه دیگران به فرش و لوازم منزل جلب شود. اگر طرح فرش شما شلوغ است, سعی کنید دیگر لوازم منزل را ساده تر انتخاب کنید.

منبع  :چه کار کنیم که سقف خانه بلند تر به نظر برسد ؟


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود