نحوه ی انتقال فایل ها بین دو لپ تاپ با استفاده از انتقال FTP

انتقال داده ها از یک لپ تاپ به لپ تاپ دیگر اصلا سخت نیست – چندین روش برای انتقال سریع داده های دیجیتال وجود دارد. تعداد و حجم فایل هایی که می خواهید منتقل کنید, نوع لپ تاپ هایی که استفاده می کنید و سطح دانش فنی شما به شما کمک می کند تا بهترین روش را برای انتقال دادن فایل ها بین دو کامپیوتر استفاده کنید.

 

مراحل :

گزینه turn windows features on

  1. یک سرور FTP تنظیم کنید. FTP (پروتکل انتقال پرونده) یکی دیگر از روش های انتقال فایل از طریق اینترنت بین کامپیوتر ها است. ابتدا برای در دسترس قرار دادن فایل ها باید در سیستم سرور – سیستمی که فایل های مورد نظر در آن قرار دارند – مراحل لازم را انجام دهید. اگر احساس می کنید که ممکن است بار ها از این طریق بخواهید فایل انتقال دهید از این روش استفاده کنید.

در سیستم عامل مکینتاش, به System Preferences->Sharing->Services بروید و “FTP Access” را علامت بزنید. سپس روی “Start” کلیک کنید و صبر کنید تا تغییرات اعمال شوند. توجه داشته باشید که این مسیر در نسخه های مختلف OSX ممکن است کمی متفاوت باشد.

در سیستم عامل ویندوز, به Control Panel->Programs->Programs and Features->Turn Windows features on or off بروید. سپس روی علامت + کنار گزینه ی “Internet Information Services” (IIS) کلیک کنید, سپس گزینه ی “FTP Server ” را علامت بزنید و روی “OK” کلیک کنید.

دانلود filezilla

  1. در سیستم کلاینت, FTP کلاینت را نصب کنید. این برنامه به شما اجازه می دهد که به راحتی از طریق آدرس سرور یا آدرس IP به سرور FTP دسترسی پیدا کنید. موارد محبوب شامل FileZilla، WinSCP، Cyberduck و WebDrive هستند.

 

  1. از طریق سیستم کلاینت به فایل های FTP سرور دسترسی پیدا کنید. اکنون برای انتقال سریع و امن کافی است از سیستم کلاینت به سیستم سرور وارد شوید.

در سیستم عامل مکینتاش , به Finder->Go->Connect to Server بروید. از شما آدرس سرور یا آدرس IP سیستم سرور خواسته می شود. آن را وارد کنید و روی “Connect” کلیک کنید.

در سیستم عامل ویندوز, مرورگر اینترنت را باز کنید و آدرس IP را در نوار آدرس تایپ کنید. به File->Login As بروید. برای وارد شدن نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

اگر در پیدا کردن آدرس IP سیستم سرور مشکل دارید به قسمت Find Your IP Address on a Mac یا Find the IP Address of Your PC مراجعه کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد روش انتقال فایل FTP؛ Set up an FTP Between Two Computers را بررسی کنید.

منبع : نحوه ی انتقال فایل ها بین دو لپ تاپ با استفاده از انتقال FTP


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود