چگونه یک نوجوان گیاهخوار شویم ؟

تبدیل شدن به یک گیاهخوار کاری پر استرس است, زیرا شما باید برخی مواد غذایی مهم را از رژیم خود حذف کنید. برای گیاهخوار شدن لازم است تمام محصولات گوشتی مانند ماهی، گوشت قرمز، مرغ و غیره را کنار بگذارید. وگانیسم با گیاهخوار فرق دارد. یک فرد وگانیسم, گیاهخوار مطلق است و هدف آن حذف هر گونه محصولات حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی است.

 

 

مراحل :

 

  1. همه ی مردم یک شبه گیاهخوار نشده اند؛ برای گیاهخوار شدن نیاز به صبر و حوصله دارید. اگر چه بسیاری از مردم تصمیم می گیرند که به صورت ناگهانی خوردن گوشت را حذف کنند اما قطع مصرف یک محصول گوشتی از یک حیوان خاص و به تدریج گیاهخوار شدن آسان تر است. به عنوان مثال می توانید تصمیم بگیرید که از گوشت گاو استفاده نکنید و هنگامی که احساس کردید می توانید منع غذایی را افزایش دهید, کم کم نوع دیگر گوشت را حذف کنید. می توانید گوشت قرمز را حذف کنید و برای مدتی فقط از گوشت سفید جوجه و مرغ که سالم تر است استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که به هر حال گوشت سفید و قرمز, گوشت هستند و برای سلامتی انسان ضرر دارند.

سالاد

  1. به دیگران کمک کنید تا با تصمیم شما کنار آیند. به عنوان مثال ممکن است والدین شما احساس کنند شما هنوز کوچک هستید و نمی توانید تصمیم درست بگیرید, سعی کنید کاری کنید که آنها بتوانند به شما اعتماد کنند. گیاهخوار شدن یک تصمیم نیست, یک روش زندگی است. باید برای همه روشن کنید که این رژیم غذایی, شیوه ی زندگی و انتخاب شماست. بیشتر پدر و مادر ها نگران فرزندان خود هستند بنابراین هنگامی که غذا درست می کنند ممکن است در غذای شما گوشت بریزند, بهتر است در این شرایط سالاد و سوپ بخورید.

 

  1. نظم را رعایت کنید. برای اینکه بتوانید گیاهخوار شوید دیگر نمی توانید گوشت مصرف کنید. به عنوان مثال نمی توانید روز استراحتی داشته باشید و با خود بگوئید تنها این بار همبرگر می خورم و بعدا از مصرف آن جلوگیری خواهم کرد. حتی اگر کاملا گیاهخوار شده باشید و بعد از مدتی مجددا گوشت بخورید, رژیم غذایی خود را خراب کرده اید.

سویا

  1. هر روز پروتئین مصرف کنید. با اینکه گوشت سرشار از پروتئین است اما غذا های زیادی وجود دارند که پروتئین دارند و شما می توانید آنها را جایگزین کنید. سعی کنید از سویا استفاده کنید. سویا هم پروتئین زیادی دارد هم خوشمزه است. سعی کنید همیشه مواد تشکیل دهنده ی روی بسته ی سویا را بخوانید تا مطمئن شوید که در آن گوشت وجود ندارد.

 

  1. از گیاهخواری به عنوان ابزار استفاده نکنید. جدا از تاثیرات مثبتی که گیاهخواری بر سلامت شما دارد, باید سعی کنید غذاهایی را که از رژیم خود حذف کرده اید را جایگزین کنید تا وزن کم نکنید و ضعیف نشوید. استفاده از همبرگر سبزیجات و سویا به شما کمک می کند وزن خود را ثابت نگه دارید و ضعیف نشوید. اگر بدن شما ضعیف شود شما نمی توانید تصمیم قاطعی برای گیاهخوار شدن داشته باشید. اگر به بدن شما پروتئین نرسد شما خیلی سریع مریض می شود. پس سعی کنید طبق برنامه پیش بروید.

 

منبع : چگونه یک نوجوان گیاهخوار شویم ؟


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود