درمان خانگی تب و لرز

بدون دیدگاه

درمان خانگی تب و لرز

روش های خانگی درمان تب و لرز در بزرگسالان

آب سرد
یک پارچه را داخل آب سرد بخیسانید و آب اضافه آن را بگیرید و بر روی سر، پا و بازوها قرار دهید تا دمای بدن کاهش یابد.
همچنین می توانید پارچه سرد را بر روی پیشانی و پشت گردن قرار دهید. لباس های باید به طور مرتب بعد از چند دقیقه عوض شود. این روش برای حالتی که دمای بدن خیلی بالا است مناسب است و برای تحت کنترل نگه داشتن دمای بدن مفید است.
همچنین می توانید در وان، آب ولرم بریزید و به بدن اجازه دهید آرام شود. دوش بگیرید هر چند خیلی ایده خوبی نیست. سعی کنید استراحت کنید تا بدن با بیماری مبارزه کند.
نکته: از آب خیلی سرد استفاده نکنید زیرا باعث می شود دمای داخلی بدن خیلی افزایش یابد.

ریحان
ریحان گیاهی مناسب برای کاهش تب است. این گیاه به صورت آنتی بیوتیک نیز موجود است. خاصیت ترمیم این گیاه به کاهش دمای بدن به سرعت کمک می کند.

بیست برگ ریحان را همراه با یک قاشق چایخوری زنجبیل خرد شده در یک فنجان آب بریزید و بجوشانید تا نصف شود. مقداری عسل به آن بیفزایید و این محلول را به مدت سه روز، روزی دو یا سه بار بخورید
یک قاشق چایخوری ریحان را با یک چهارم قاشق چایخوری فلفل در یک فنجان آب بجوشانید. پنج دقیقه صبر کنید و سپس محلول را هم بزنید و چای را بنوشید. روزی دو یا سه بار این محلول را بخورید تا بهتر شوید.
سرکه سیب
سرکه سیب ماده ای مناسب برای کاهش دمای بدن است. این ماده به سرعت تب را کاهش می دهد و اسید موجود در آن به کاهش دمای پوست کمک می کند. همچنین این ماده غنی از مواد معدنی است و به افزایش مواد معدنی کاهش یافته در بدن و موادی که کمبود آن ها باعث تب شده است کمک می کند.

نصف فنجان سرکه سیب به آب ولرم حمام بیفزایید و ده دقیقه در آن دراز بکشید. بعد از بیست دقیقه بهبود را مشاهده می کنید. هنگامی که تب بالا رفت دوباره این کار را تکرار کنید.
یک پارچه را در مخلوط سرکه سیب و آب قرار دهید (سرکه سیب نصف آب باشد). پارچه را فشار دهید و روی شکم و پیشانی خود قرار دهید. همچنین می توانید پارچه را دور یکی از پاهای خود بپیچید. هنگامی که پارچه گرم شد آن را با پارچه ای جدید جایگزین کنید و در محلول سرد قرار دهید. این کار را تکرار کنید تا تب کاهش یابد.
دو قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری عسل در یک لیوان آب مخلوط کنید. محلول را روزی دو یا سه بار بخورید.
سیر
طبیعت گرم سیر باعث کاهش دمای بدن و افزایش عرق کردن می شود. همچنین مواد سمی را از بدن خارج می کند و بهبود را سرعت می بخشد. همچنین سیر ضد باکتری و ضد قارچ است و عفونت را از بین می برد.

یک حبه سیر را نصف کنید و در آب داغ قرار دهید. بگذارید ده دقیقه بماند سپس آن را روزی دو بار بخورید تا بهتر شوید.
ترکیب دو سیر له شده و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را گرم کنید. سپس ترکیب حاصل را بر روی هر پا قرار دهید و چند نقطه از پا را نپوشانید. بگذارید ترکیب در هنگام خواب بر روی پا بماند. این ماده باعث کاهش دمای بدن در طول شب می شود.
نکته: سیر برای خانم های باردار و بچه های کوچک توصیه نمی شود.

کشمش
کشمش به مبارزه با عفونت و کاهش تب کمک می کند. کشمش مانند تونیک برای بدن در هنگام تب عمل می کند.

بیست و پنج عدد کشمش را در نصف فنجان آب به مدت نیم ساعت بخیسانید.
کشمش ها را در آب له کنید و مایع را به هم بزنید.
آب نصف لیمو را به آن بیفزایید.
این مخلوط را روزی دو بار بخورید تا تب کاهش یابد.
زنجبیل
زنجبیل باعث خروج گرما و کاهش دمای بدن می شود. همچنین ماده ای ضد ویروس و ضد باکتری است که به ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت کمک می کند.

دو قاشق غذاخوری پودر زنجبیل را در آب حمام بریزید و مخلوط کنید. به مدت ده دقیقه در آب دراز بکشید. بدن را خشک کنید و به رختخواب بروید. بدن را به طور کامل بپوشانید. به زودی عرق می کنید و تب شما کاهش می یابد.
نکته: این ماده را پیش از استفاده بر روی پیشانی استفاده کنید و اگر مناسب حال شما بود برای کل بدن استفاده کنید.

چای زنجبیل با افزودن نصف قاشق چایخوری زنجبیل تازه به آب در حال جوش تهیه کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. مقداری عسل به آن بیفزایید و روزی سه تا چهار بار محلول را بخورید.
روش دیگر ترکیب نصف قاشق چایخوری زنجبیل، یک قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری عسل می باشد. این مخلوط را روزی سه یا چهار بار بخورید تا تب کاهش یابد.
چای نعناع
خاصیت سرد کنندگی به کاهش دمای داخلی بدن کمک می کند. همچنین گرمای اضافی را از بدن خارج می کند.

یک قاشق غذاخوری برگ نعناع را به یک فنجان آب گرم بیفزایید. بگذارید ده دقیقه بماند و مقداری عسل به آن بیفزایید. این محلول را روزی سه یا چهار بار بخورید تا بهبود یابید.
یک مشت برگ نعناع را در دو فنجان آب همراه با نصف قاشق چایخوری فلفل سیاه و یک قاشق چایخوری زنجبیل مخلوط کنید. بگذارید بجوشد تا محلول نصف شود. مخلوط را به سه قسمت تقسیم کنید و روزی سه بار بخورید تا بهتر شوید.
سفیده تخم مرغ
می توانید سفیده تخم مرغ را برای کاهش دمای بدن در طول تب استفاده کنید. سفیده تخم مرغ مانند ژلی سرد عمل می کند که گرما را جذب می کند. در نصف ساعت، سفیده تخم مرغ دما را از سر تا پا کاهش می دهد.

دو یا سه تخم مرغ را بشکنید و زرده را جدا کنید.
سفیده تخم مرغ را به هم بزنید.
دستمال را در مخلوط بخیسانید.
پارچه را بر روی پا قرار دهید.
جوراب بپوشید تا سفیده تخم مرغ سر جایش باقی بماند.
هنگامی که پارچه خشک و گرم شد، آن را با پارچه ای دیگر عوض کنید.
این کار را تکرار کنید تا دمای بدن کاهش یابد.
زردچوبه
زردچوبه برای کاهش دمای بدن بسیار مناسب است. ترکیب شیمیایی موجود در زردچوبه خاصیت ضد ویروسی، ضد باکتریایی، ضد قارچ و آنتی اکسیدان دارد. این ماده به سیستم ایمنی بدن کمک می کند و مانع از عفونت می شود. همچنین از بیماری جلوگیری می کند و باعث کاهش دمای بدن می شود.

نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با یک چهارم قاشق چایخوری فلفل سیاه در یک فنجان شیر داغ مخلوط کنید.
مخلوط را روزی دو بار بخورید تا علائم تب از بین بروند.
پودر چوب صندل
خواص سرد کنندگی و درمانی پودر چوب صندل به کاهش تب و التهاب کمک می کند. در واقع چوب صندل باعث سرد شدن بدن و آرامش بدن و ذهن می شود. همچنین باعث کاهش سردرد و علائم تب می شود.
نصف قاشق چایخوری پودر چوب صندل را با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود.

خمیر را بر روی پیشانی قرار دهید.
این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا بهتر شوید.

منبع:درمان خانگی تب و لرز

درمان خانگی تب و لرز


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود