انواع گواهینامه  SSL

بدون دیدگاه

 

گواهینامه های  SSLانواع مختلفی دارند در زیر به دسته بندی کامل آن می پردازیم

 • گواهینامه SSL DV : این مدل گواهینامه ssl خود از تعدادی مدل دیگر ساخته شده است . اما بطور کلی می توان این مدل از گواهینامه ssl را مدل شخصی نامید به این معنی که کاربرانی که دارای مدارک شرکتی نیستند و یا اصلا شرکت نیستند می توانند این مدل را خرید نمایند این مدل سریع و ساده تنها با گذراندن چند مرحله ساده اعتبارسنجی ایمیل یا فایل یا DNS منجر به صدور گواهی ssl می گردد . DV مخفف DOMIAN VALIDATION یا اعتبار سنجی در سطج دامنه می باشد که اولین و راحتترین سطح اعتبار سنجی برای صدور یک گواهی SSL می باشد .

 

 • گواهینامه SSL استاندارد : این مدل گواهی فقط برای یک ساب دامنه صادر می شود یعنی یا دامنه اصلی یا یک ساب دامنه دیگر منظور از دامنه اصلی نام سایت بدون پیشوند www می باشد .
 • گواهینامه SSL مولتی دامین یا گواهینامه SSL multidomain : این مدل تنها تفاوتی که با مدل گواهی استاندارد SSL دارد ساپورت هم زمان چندین نام مختلف از یک یا چند دامنه در یک گواهینامه هست یعنی می توانید چند ساب دامنه از یک دامنه یا چند ساب دامنه از چند دامنه و یا چندین دامنه را در یک گواهی SSL multidomain بگنجانید . توجه کنید معمولا قیمت این مدل بالا هست و بصرفه نیست که بجای وایلد کارد از این مدل استفاده کرد .
 • گواهی SSLwildcard و یا گواهی SSL وایلدکارد : این مدل گواهی SSL پرکاربردترین مدل برای شرکت ها و افرادی است که می خواهند تمامی ساب دامنه های یک دامنه را امن کنند با این گواهی دیگر نیازی نیست نام تک تک ساب دامنه های یک دامنه مشخص باشد تنها کافیست نام دامنه اصلی را بصورت *.Domainame در کد بکار ببرید و گواهی SSLwildcard صادر شده امکان نصب بروی تمامی ساب دامنه های یک دامنه را خواهد داشت .
 • گواهی SSL EXCHANGE SERVER یا سرور اکسچنج : این مدل گواهی SSL نوعی از گواهی SSL می باشد که مختص سرور Exchange برای میل سرور ساخته شده و بسیار برای آن کاربردی می باشد می توانید از این گواهینامه SSL Exchange server برای نصب روی سرور میل استفاده کنید .
 • گواهینامه SSL OV : این مدل گواهینامه SSL از تعداد دیگری ساخته شده است . بطور کلی این مدل گواهی SSL OV را مدل شرکتی یا سازمانی می نمایند . دلیل این نامگذاری اعتبارسنجی در حد و مرحله شرکتی برای صدور این گواهی لازم است . یعنی یک شرکت برای تهیه این مدل گواهینامه SSL می بایست اقدام به تهیه و ترجمه مدارک شرکتی برای تهیه این مدل گواهی SSL بنمایند . تفاوت این مدل گواهی SSL با گواهی SSL DV این می باشد که این مدل گواهینامه در قسمت Organization در داخل گواهینامه نام شرکت قید می گردد درصورتیکه در مدل گواهی SSL DV این مورد ذکر نمی گردید . این مدل بسیار معتبر با جلوگیری از فیشینگ و بیمه بسیار بالا کاملا مختص شرکت های معتبر می باشد .

 

 

 • گواهینامه SSLOV استاندارد: این مدل گواهی فقط برای یک ساب دامنه صادر می شود یعنی یا دامنه اصلی یا یک ساب دامنه دیگر منظور از دامنه اصلی نام سایت بدون پیشوند www می باشد .
 • گواهینامه SSL مولتی دامینOV یا گواهینامه SSL OV multidomain : این مدل تنها تفاوتی که با مدل گواهی استاندارد OV SSL دارد ساپورت هم زمان چندین نام مختلف از یک یا چند دامنه در یک گواهینامه هست یعنی می توانید چند ساب دامنه از یک دامنه یا چند ساب دامنه از چند دامنه و یا چندین دامنه را در یک گواهی OV SSL multidomain بگنجانید . توجه کنید معمولا قیمت این مدل بالا هست و بصرفه نیست که بجای وایلد کارد از این مدل استفاده کرد .
 • گواهی SSL OV wildcard و یا گواهی SSL OV وایلدکارد : این مدل گواهی SSL پرکاربردترین مدل برای شرکت ها و افرادی است که می خواهند تمامی ساب دامنه های یک دامنه را امن کنند با این گواهی دیگر نیازی نیست نام تک تک ساب دامنه های یک دامنه مشخص باشد تنها کافیست نام دامنه اصلی را بصورت *.Domainame در کد بکار ببرید و گواهی SSL OV wildcard صادر شده امکان نصب بروی تمامی ساب دامنه های یک دامنه را خواهد داشت .
 • گواهی SSL OV EXCHANGE SERVER یا سرور اکسچنج : این مدل گواهی SSL نوعی از گواهی SSL می باشد که مختص سرور Exchange برای میل سرور ساخته شده و بسیار برای آن کاربردی می باشد می توانید از این گواهینامه SSL OV Exchange server برای نصب روی سرور میل استفاده کنید .

 

 • گواهینامه ssl EV :

این مدل گواهینامه SSL بنام گواهی ssl نوار سبزرنگ نیز معروف می باشد زیرا نام شرکت در این مدل در نواری سبزرنگ پشت نام دامنه ذکر می گردد . این مدل معتبرترین مدل گواهی SSL در جهان می باشد زیرا از فیشینگ جلوگیری کرده و در بالا در کنار نام دامنه با اقتدار نام شرکت شمارا نیز قید می نماید همچنین بیمه بسیار بالایی نیز دارد. این مدل گواهی SSL EV مخفف Extended Validation می باشد یعنی اعتبارسنجی گسترده و برای صدور به مدارک شرکتی ترجمه شده هماننده گواهی SSL OV نیاز دارد . خود از مدلهای زیر تشکیل شده است :

 

 

 • گواهینامه SSL EV استاندارد: این مدل گواهی فقط برای یک ساب دامنه صادر می شود یعنی یا دامنه اصلی یا یک ساب دامنه دیگر منظور از دامنه اصلی نام سایت بدون پیشوند www می باشد .
 • گواهینامه SSL مولتی دامینEV یا گواهینامه SSL EV multidomain : این مدل تنها تفاوتی که با مدل گواهی استاندارد OV SSL دارد ساپورت هم زمان چندین نام مختلف از یک یا چند دامنه در یک گواهینامه هست یعنی می توانید چند ساب دامنه از یک دامنه یا چند ساب دامنه از چند دامنه و یا چندین دامنه را در یک گواهی EV SSL multidomain بگنجانید . توجه کنید معمولا قیمت این مدل بالا هست و بصرفه نیست که بجای وایلد کارد از این مدل استفاده کرد .

 

این مدل گواهی SSL دارای مدل های Exchange server  و Wildcard نیست .

برای خرید SSL های مختلف می توانید سری به سایت Sarvssl.com بزنید .

 


پشتیبانی
 • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود