برای مشاهده خلافی خودرو خود می بایست از چندین روش شناسه پرداخت و قبض خود را دریافت کنید. پس از دریافت میزان جریمه با وارد شدن به سایت می شارژ می توانید در قسمت پرداخت قبوض هزینه خلافی ماشین خود را به راحتی پرداخت نمایید

استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن

کسانی که خودرو شخصی دارند مسلماً با عبارت خلافی و استعلام آن برای پرداخت آشنا می باشند. چندین راه برای استعلام قبض خلافی خودرو وجود دارد که در این مطلب آن ها را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد. مراجعه به دفاتر پلیس +10, استعلام از طریق اینترنت با مراجعه به سایت راهور و همچنین ارسال پیامک سه روش برای آگاهی میزان جریمه خودروهای مختلف می باشد که افراد پس از استعلام خلافی می بایست اقدام به پرداخت نمایند.

شما عزیزان می توانید در قسمت پرداخت قبوض در سایت می شارژ این مهم را تنها با چند کلیک به انجام برسانید. پس از استعلام میزان خلافی می بایست شناسه قبض و همچنین شناسه پرداختی که در اختیارتان قرار می گیرد را به خاطر بسپارید و در زمان پرداخت قبض جریمه از آن ها در کادرهای تعیین شده استفاده کنید. با می شارژ همچنان همراه باشید تا با نحوه استعلام خلافی خودرو از طریق سایت راهور بیشتر آشنا شوید.

استعلام خلافی از طریق سایت می شارژ

یکی از روشهای استعلام و پرداخت خلافی که ما به شما پیشنهاد می کنیم از طریق سایت می شارژ می باشد در ادامه ما شمارا با این روش آشنا می کنیم ابتدا با کلیک بروی پرداخت قبض از منوی بالای صفحه وارد صفحه پرداخت قبض شوید .

چنانچه شما شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خود را دارید میتوانید با وارد کردن در قسمت مربوطه و کلیک بر روی گزینه بررسی و مشاهده جزییات قبض خود گزینه پرداخت را کلیک کنید سپس وارد صفحه بانک شده و قبض خود را پرداخت نمایید.

اما چنانچه شناسه قبض و شناسه پرداخت خود را نداشتید با کلیک بر روی گزینه استعلام خلافی موجود در صفحه پرداخت قبض، وارد صفحه استعلام خلافی شوید در این صفحه شماره 8 رقمی بارکد موجود در پشت کارت خودرو خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید و سپس بر روی استعلام کلیک کنید

چاپ خلافی خودرو

در مرحله بعد کد امنیتی را در قسمت مربوطه وارد کنید.

استعلام خلافی خودرو

 

در مرحله بعد چنانچه خودرو شما دارای خلافی باشد تعداد جرائم و مبلغ کل خلافی را مشاهده میکنید. یا اقدام به چاپ خلافی خودرو خود نمایید.

استعلام آنلاین خلافی خودرو

 

 

برای مشاهده ریز خلافی خودرو بر روی فلش هرکدام کلیک کنید

استعلام خلافی

در مرحله بعد برای پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی که مشاهده می کنید، شماره تلفن خود را وارد کنید. بعد با کلیک بر روی گزینه پرداخت وارد صفحه بانک شوید و مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید.

جرائم راهنمایی رانندگی

 

استعلام و پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن می شارژ

برای این منظور ابتدا اپلیکیشن خرید شارژ می شارژ را از طریق این لینک از کافه بازار دانلود کنید

سپس بعد از راه اندازی اپلیکیشن وارد گزینه پرداخت قبض شوید و گزینه پرداخت جریمه راهنمایی و رانندگی را لمس کنید

در صفحه بعد چنانچه شناسه قبض و پرداخت را داشتید در قسمت مربوطه وارد کنید و سپس از طریق یکی از روشهای پرداخت موجود در پایین صفحه قبض را پرداخت نمایید.اما چنانچه شناسه قبض و پرداخت را نداشتید با کلیک بر روی گزینه استعلام خلافی خودرو وارد صفحه استعلام خلافی شوید.

اپلیکیشن استعلام خلافی

در این صفحه ابتدا شماره 8 رقمی بر روی پشت کارت خودرو خود را در قسمت مربوطه وارد کنید و بعد متن درون تصویر امنیتی را وارد کنید.در این مرحله به آخرین بروزرسانی توجه کنید.

اپلیکیشن می شارژ

پس از استعلام، چنانچه خودروی شما دارای جریمه شده باشد، ریز خلافی های موجود را می توانید مشاهده کنید.

اپ خلافی خودرو

سپس با انتخاب هر یک از خلافی ها قادر خواهید بود خلافی خود را پرداخت نمایید

بررسی جریمه وسیله نقلیه از طریق سایت پلیس راهور

همان طور که در ابتدا نیز عنوان کردیم روش های مختلفی برای بررسی جریمه خودروهای مختلف وجود دارد که یکی از راحت ترین آن ها مراجعه به سایت پلیس راهور به آدرس http://estelam.rahvar120.ir;می باشد. در زمان مراجعه به این سایت با آفلاین بودن اطلاعات آن مواجه خواهید شد که این موضوع به دلایل امنیتی برای حفظ اطلاعات پلیس راهور می باشد. صفحه استعلام به صورت هفتگی به روز می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

برای رؤیت قبض جریمه خود می بایست در ابتدا هزینه تعیین شده برای صدور قبض را پرداخت و 72 ساعت منتظر بمانید. برای ورود به صفحه تعیین شده می بایست در کادر مربوطه کد هشت رقمی که در پشت کارت خودرو درج شده را وارد نمایید و میزان جریمه ماشین خود را مشاهده کنید. پس از انجام این مراحل نوبت پرداخت جریمه ماشین شماست که می توانید از سایت می شارژ در قسمت پرداخت قبوض این مهم را به انجام برسانید.

استعلام جریمه ماشین از طریق پلیس +10

یکی از قدیمی ترین روش ها که امروزه نیز هم چنان مورد استفاده قرار می گیرد استعلام خلافی ماشین از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +10 می باشد. در ابتدا عنوان کنیم که در صورتی می توان میزان جریمه را از این طریق جویا شد و شناسه پرداخت دریافت کرد که میزان خلافی بیش از یک میلیون تومان نباشد.

اگر این میزان فراتر باشد افراد و دارندگان خودرو می بایست به اداره راهنمایی و رانندگی جهت استعلام خلافی مراجعه کنند. پرداخت دویست تومان برای هر برگ در صورتی که میزان خلافی خودرو شما بیشتر از سه برگ باشد الزامی است. عنوان کنیم که مبلغ 27 هزار تومان و 10500 تومان نیز باید در زمان مراجعه به دفاتر پلیس +10 پرداخت گردد.

استعلام خلافی خودرو از طریق کد vin

ارسال پیامک راه حل دیگر برای استعلام خلافی خودروهای مختلف می باشد. سه شماره برای ارسال پیامک در اختیار دارندگان ماشین های شخصی قرار گرفته است که عبارتند از 1101202020, 110005151 و 30005151 که عزیزان می توانند کد VINکه به صورت عدد 17 رقمی در پشت کارت ماشینشان درج شده است را به سه شماره اعلام شده ارسال کنند تا پس از مدتی شناسه پرداخت و قبض برای آن ها به صورت پیامک ارسال شود.

در این مطلب سعی کردیم چندین روش مرسوم برای دریافت خلافی و جریمه خودروهای مختلف را برای شما عزیزان بازگو کنیم. پس از دریافت جریمه و خلافی خودرو خود می توانید در اسرع وقت به صورت اینترنتی به پرداخت آن اقدام کنید. سایت می شارژ بخشی با عنوان پرداخت قبوض را راه اندازی کرده است تا عزیزان بتوانند از طریق آن به پرداخت جریمه خودرو خود اقدام کنند..

 


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود