نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم ویندوز

شما می توانید با حساب Administrator تنظیمات سیستم را تغییر دهید و تغییرات لازم را در فایل های سیستمی اعمال کنید. صرفه نظر از نوع سیستم عامل, شما می توانید رمز عبور حساب Administrator را از طریق خط فرمان تغییر دهید. در سیستم ویندوز حساب Administrator به صورت پیش فرض غیر فعال است و برای تغییر رمز عبور شما باید ابتدا آن را فعال کنید سپس طبق مراحل مشخص شده پیش بروید.

مراحل

گزینه User Accounts

  1. ابتدا باید انواع مختلف حساب کاربری را بشناسید. در تمام نسخه های ویندوز بعد از XP حساب Administrator به طور پیش فرض غیر فعال است. این حساب به دلایل امنیتی غیر فعال است و اولین نفری که از کامپیوتر استفاده کند به طور پیش فرض به عنوان administrator شناخته می شود. مراحل زیر ابتدا برای فعالسازی حساب administrator می باشد و بعد از آن شما می توانید رمز عبور را تغییر دهید.

اگر می خواهید رمز عبور حساب administrator را تغییر دهید, ابتدا Control Panel را باز کنید سپس گزینه ی “User Accounts” را انتخاب کنید. حساب administrator را انتخاب کنید سپس روی گزینه ی “Create a password” یا “Change your password” کلیک کنید.

  1. دکمه ی ⊞ Win را فشار دهید و “cmd” را تایپ کنید. اکنون خواهید دید که “Command Prompt” در لیست نتایج جستجو نمایش داده می شود.

Command Prompt

  1. روی “Command Prompt” کلیک کنید و “Run as administrator” را انتخاب کنید.

فعال کردن administrator

  1. .net user administrator /active:yes را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید. با این کار حساب Administrator در کامپیوتر شما فعال خواهد شد. مهم ترین دلیل انجام این کار این است که هر بار وارد سیستم می شوید, پیام User Access Control را مشاهده نخواهید کرد.

تغییر دادن رمز عبور

  1. .net user administrator * را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید. با این کار می توانید رمز عبور حساب Administrator را تغییر دهید.

وارد کردن رمز عبور

  1. رمز عبوری را که می خواهید, تایپ کنید. برای رمز عبور نمی توانید از کاراکتر ها استفاده کنید. رمز عبور را وارد کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید.
  2. رمز عبور را مجددا تایپ کنید و آن را تایید کنید. اگر رمز عبور مطابقت نداشت باید مجددا امتحان کنید.

غیر فعال کردن حساب administrator

  1. .net user administrator /active:no را تایپ کنید و دکمه ی ↵ Enter را فشار دهید. با این کار حساب Administrator غیر فعال می شود. اگر از حساب Administrator استفاده نمی کنید, پیشنهاد می شود آن را غیر فعال کنید. هنگامی که رمز عبور را تعیین کردید و همه ی اقداماتی که به حساب Administrator نیاز دارند را انجام دادید, از طریق Command Prompt حساب را غیر فعال کنید.

منبع : نحوه ی تعیین رمز عبور برای حساب Administrator در سیستم ویندوز


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود