طرز تهیه ی نان در ماکروویو

برای درست کردن غذاهای مورد علاقه تان همیشه لازم نیست فر داشته باشید. با استفاده از ماکروویو نیز می توانید غذا های خوشمزه ای مانند کیک, پیتزا, نان و شیرینی را در مدت زمان کمتری تهیه کنید. فقط لازم است برای این کار از ظرف مناسب استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که مدت زمان پخت بسته به قدرت ماکروویو شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

 

مواد لازم :

1 ½ قاشق چای خوری مخمر فعال خشک

½ فنجان (118.3 میلی لیتر) آب گرم

2 فنجان (473.2 میلی لیتر) شیر گرم

3 فنجان آرد

1 قاشق غذاخوری شکر

2 قاشق چای خوری نمک

¼ قاشق چای خوری جوش شیرین

¼ قاشق چای خوری (1.2 میلی لیتر) آب گرم

 

مراحل :

 

  1. در یک کاسه , ½ قاشق چای خوری مخمر فعال خشک، ½ فنجان (118.3 میلی لیتر) آب گرم و 2 فنجان (473.2 میلی لیتر) شیر گرم اضافه کنید. مواد را به خوبی مخلوط کنید و کنار بگذارید.
  2. ترکیب آرد را در یک کاسه ی بزرگ دیگر آماده کنید. 3 فنجان آرد، 1 قاشق چایخوری شکر و 2 قاشق چایخوری نمک به کاسه اضافه کنید. از یک قاشق برای مخلوط کردن آرد, شکر و نمک استفاده کنید.
  3. روی خمیر را با استفاده از یک حوله ی مرطوب بپوشانید. خمیر را در محل گرم نگهداری کنید تا سریعتر آماده شود. بعد از یک ساعت خمیر را بررسی کنید. اگر سایز آن دو برابر شده بود خمیر آماده است. اگر سایز آن دوبرابر نشده بود به مدت 15 دقیقه صبر کنید.
  4. جوش شیرین را با آب گرم مخلوط کنید و به خمیر اضافه کنید. ¼ قاشق چای خوری جوش شیرین را با ¼ قاشق چایخوری (1.2 میلی لیتر) آب گرم در یک لیوان مخلوط کنید. هنگامی که جوش شیرین حل شد, آن را به خمیر اضافه کنید. با استفاده از یک قاشق جوش شیرین را با خمیر مخلوط کنید.
  5. خمیر را در دو ظرف شیشه ای که از قبل چرب کرده اید بریزید و اجازه دهید استراحت کند. خمیر را با استفاده از یک حوله ی مرطوب بپوشانید و در محل گرمی قرار دهید. بعد از 45 دقیقه به آن سر بزنید. اگر سایز آن دوبرابر شده بود آماده می باشد.
  6. هر ظرف را به صورت جداگانه به مدت 6 دقیقه درون ماکروویو قرار دهید و قدرت ماکروویو را روی high تنظیم کنید. بعد از 3 دقیقه نان را درون ظرف بچرخانید و مجددا 3 دقیقه ی دیگر آن را درون ماکروویو قرار دهید.
  7. نان را از ماکروویو خارج کنید و اجازه دهید سرد شود. بعد از اینکه نان سرد شد آن را از ظرف خارج کنید, برش دهید و سرو کنید.

منبع : طرز تهیه ی نان در ماکروویو


پشتیبانی
  • چنانچه سوال یا اشکالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما 24 ساعته پاسخگوی شما هستند. تماس از خط ثابت با شماره: 9099070345
مشخصات و اطلاعات فایل
باکس دانلود